Show TV'de Yeni Sezon | Yazan Gençlik

Show TV’de Yeni Sezon

Show TV, yeni sezona hazırlıklı girmemiş anlaşılan. Bir-iki dizi dışında her gün eski ve düşük reytingli dizilerin tekrar bölümleri var.

Mesela her sabah televizyonu açtığımda Show TV’de Doktorlar dizisi oluyor. Üstelik bu dizi pek sevilmeyen, kopya bir diziydi. Ben seviyorum ama genel olarak çok düşük reytigli ve beğenilmeyen bir program olduğu kesin.

Şimdi dizilere şöyle bir bakalım…

Türk Malı, Deli Saraylı, Lale Devri… Şuna bir bakar mısınız? Sadece 3 dizi var ve bunların ikisi daha yayına girmedi bile. Yani Show TV, yalnızca Türk Malı gibi süper diyebileceğim bir diziyle ayakta duruyor. Demek ki temeli var. İzleyeni de var. Ama kötü bir dönemdeler herhalde.

Show TV, aslında eğlence ve yarışmaların olduğu bir kanala dönüştü. Aslında hiç eğlenceli olmayan, sadece reyting amaçlı durmadan kavga eden garip tiplerin yarışmaları… Var mısın yok musun ve Survivor dışında ne kaldı ki yarışma olarak? Evcilik oyunu desen ayrı bir rezalet…

Durmadan kavga ediyorlar, gereksiz tartışıyorlar, birbirlerine tekme tokat girişiyorlar… Bu mu yarışma?

Ayrıca Show TV’nin haber bültenlerinden de oldukça şikayetim var. Tarafsız olduklarını söylüyorlar ama bu kadar da korkaklık olmaz. Şehitlerden, bölünmeden bahsetti diye sabah haberlerindeki haber spikeri artık yok ya da ben göremiyorum.

Ve Show TV’nin bir ayıbı daha, bir gazetecilik ayıbı olarak nitelendiriyorum. Ali Kırca çok güzel bir soru soruyor, benim de merak ettiğim bir soruydu. Soruyu duyan Tayyip ise oflayıp pufluyor, terliyor, şişiyor, kızarıyor…

“Böyle soru mu olur” diyor kaç yıllık gazeteciye. Ali Kırca’nın yerinde mesela Emin Çölaşan ya da Uğur Dündar gibi onurlu gazeteciler olsaydı “Evet olur, ben gazeteciyim!” derlerdi.

Ama nerdeee…

Show TV artık Tayyip Show olmuş. Ne isterse o oluyor. Yandaş medya listesine mi katsak ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir