Silinen Dosyaları Geri Getirmek İçin Kullanılabilecek Programlar | Yazan Gençlik

Silinen Dosyaları Geri Getirmek İçin Kullanılabilecek En İyi Programlar

Yanlışlıkla veya bilerek bilgisayarınızdan sildiğiniz dosyaları geri kurtarmanın yolu var. Tabi bu programları kullanırken %100 geri getirme şansınızın bulunmadığını bilmeniz önemlidir. Sizlerle paylaşacağımız bu programlar ile bir kısım dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. İşte, silinen dosyaları kurtarmak için program listesi.

hacker-calisma-masasi

Veri kurtarma işlemleri oldukça yüksek tutarlara gerçekleştirilmektedir. Verilerinizi tekrardan kurtarma çalışmasını yapmadan önce bu programları denemeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

Recuva

Recuva bu konuda en bilindik programdır demek yanlış olmaz. Düşük program boyutu ve sade arayüzü sayesinde kolaylıkla kullanabileceğiniz bir programdır. Sizlere filtreleme seçeneği de sunarak fotoğraf, video veya belge gibi dosyalarınızı daha kolay bir şekilde bulmanızı sağlıyor. Aynı zamanda sizlere dosyaların kurtarılabilir durumunu da belirtiyor.

PhotoRec

Programın ismi sizi yanıltmasın. Sadece fotoğraf değil 200’e yakın dosya türünü kurtarma özelliğine sahip bir programdır. Recuva kadar basit bir arayüze sahip olmasa da biraz kurcalandığında kolaylıkla kullanılabilir bir program olduğunu göreceksiniz. Silinen verilerinizi tekrardan kurtarabilmek için denenmesi gerekir.

DMDE Free Edition

Basit arayüz sevenler için önerilebilecek başka bir program. Silinen verileri bulma konusunda oldukça başarılı olması da aynı bir avantaj. Sizler için çok yararlı olacaktır. Free versiyonunda bazı kısıtlamalar olsa da büyük oranda dosyalarınızı görebilirsiniz.

Partition Recovery

Bu program öncelikle diskleri tarıyor ve kurtarılabilir dosyaları sizlere sunuyor. Veri kurtarma çalışmalarınızda diğer programlar ile bu programı da denemenizde fayda vardır.

Burada sizlere önerdiğimiz programların bazılarında ücretli versiyonlar bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonlarında bazı kısıtlamalar bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir