Sinema Tarihinin Akılda Kalan En Etkili Maskeleri | Yazan Gençlik

Sinema Tarihinin Akılda Kalan En Etkili Maskeleri

İzlediğimiz bazı filmlerde başrol bir maskeye sahip olmakta ve bu maske izleyeni derinden etkilemektedir. Filmlerde çeşitli nedenler ile ana karakterlerin taktığı maskeler her zaman ilgi odağı olması ile birlikte bazılarının bir hikayesi bile olmaktadır. İşte sizlere sinema tarihinde akıllarda en çok kalan maskeleri sunuyoruz.

Jigsaw – Testere’nin Kuklasının Maskesi

testerenin-kuklasinin-maskesi

Son zamanların en iyi gerilim serilerinden biri olan Testere filminin “bir oyun oynamak istiyorum” diyerek sahneye giren kuklasının maskesi. Genel görüntüsü ile de zaten ürkütücü olması başarıyor.

The Mask – Stanley Ipkiss

stanley-ipkiss

90 yılların vazgeçilmez çizgi filmi olan The Mask, film olarak karşımıza çıktığında herkes çok sevindi. Aynı zamanda mükemmel bir film olmasını yanı sıra maskenin filme kattığı renkte maskenin efsaneler arasına girmesine neden oldu.

Star Wars – Darth Vader

darth-vader

Belkide en çok bilinen maskelerden biri. Bazı filmler gişe rekorlarının yanı sıra filme ait oyunca, maske, kıyafet gibi ürünler de satarak çok yüksek satış rakamlar elde etmekte. Darth Vader maskesi de bu ürünlerden biri.

The Silence of the Lambs – Dr. Hannibal Lecter

dr-hannibal-lecter

Karşınızda bir seri daha. Çocukluğunda yaşadıkları ve zekası onu eşi olmayan bir seri katile dönüştürdü. Bir yamyam olan Hannibal’a tutsak zamanlarında takılan bu maske bir çok müzik klibinde ve başka mecralarda  kullanıldı ve efsaneler arasında yerini aldı.

V for Vendetta – V

v-mask

Özgürlük için başkaldıran V’nin maskesi günümüz sosyal olaylarında da özgürlük simgesi olarak kullanılmakta. Özellikle gençlerin daha çok ilgisini çeken maske günümüzde hale bir çok amaç için toplanan kişiler arasında kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir