Sinüzit Tedavi Yöntemleri Ve Bitkisel Tedaviler | Yazan Gençlik

Sinüzit Tedavi Yöntemleri Ve Bitkisel Tedaviler

Bir çoğumuzda olan ancak anlaşılması çok zor olan hastalıklardan biri sinüzittir. Çeşitli nedenlerden dolayı insanda sinüzit hastalığı ortaya çıktığında hayatı huzursuz edici yan etkileri ile yaşam kalitesini düşürdüğü gibi ileri seviyelerde ciddi hastalıklara neden olabilmektedir. Bu nedenle sinüzit tedavisini araştırmalı ve sinüzit tedavi yöntemlerini ve bitkisel destekleyici yöntemleri uygulamalıyız.

alternatif-tip

Sinüzit tedavi yöntemleri

Doktor kontrolleri sonucunda sinüzit teşhisi konulduğunda antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavi ile ortaya çıkan alın ve göz çukuru içerisindeki iltihaplanma ortadan kaldırılmak hedeflenmektedir. Ancak bu tedavi sonrasında kişilerin dikkat etmesi gerekmektedir. Eğer ileri seviyede sinüzit teşhisi konulursa bu durumda ise ameliyat yapılarak bu hastalığın tamamen ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Sinüzit bitkisel tedavi yöntemleri

Alternatif tıp bu konuda insanlara çeşitli yöntemler sunmaktadır. Doğal bitkiler ile gerçekleştirilen yöntemler ile sinüziti ortaya çıkaran iltihaplar tamamen akıtılarak rahatlama sağlanıyor.

Alternatif tıp bitkisel sinüzit tedavisi için kullanılan en meşhur yöntem papatya kürüdür. Sinüzit için papatya kürü yapımı oldukça kolaydır. Yarım litre si kaynatıldıktan sonra iki ile üç yemek kaşığı kurutulmuş papatyayı suya atıp kaynatılmaktadır. Daha sonra tencereye nefes alacak şekilde yaklaşılır ve başınıza bir hafta örtülerek çıkan buharı solumanız sağlanır. Bu şekilde 5 dakika buharı soluduktan sonra 30 dakika ara verilmeli ve tekrardan 5 dakika buhar soluma işlemi yapılmalıdır. Akşamları bir kaç gün yaptığınızda burnunuzdan akıntı gelmeye başladığında en az 3 gün ara vermeniz gerekir. Daha sonra tekrarlayabilirsiniz.

Yapacağınız bu yöntemden önce doktora başvurarak gerekli testleri yaptırmanız çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir