Sitenizi Google'a Ekleme Ve Hızlı İndeks Alma Yöntemleri | Yazan Gençlik

Sitenizi Google’a Ekleme Ve Hızlı İndeks Alma Yöntemleri

Bir web sitesi açtığınızda trafik elde etmek için arama motorlarına sitenizi kaydetmeniz gerekir. Günümüzde tartışmasız en çok kullanılan Google arama motoruna sitenizi eklemeniz ve üst sıralarda yerinizi almanız trafiği ciddi derecede artıracaktır. Bu nedenle Google’a site ekleme ve sitenizi ekledikten sonra hızlı indeks alma yöntemlerini iyi bilmeniz gerekir.

google-bot

Google’a site ekleme

Sitenizi açtıktan sonra iki şekilde Google sıralarında yerinizi alabilirsiniz. Birincisi içerik girip Google’nin sizi fark etmesini beklemektir. Genel olarak en fazla 1 hafta içerisinde siteniz Google tarafından fark edilir ve sıralamalarda yerinizi alırsınız. Ancak sitenizi hemen eklemek içinde bir yöntem mevcut.

https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html web adresini kullandığınızda sitenizin ismini ve etiketini girip Google’a sitenizin açıldığını bildirebilirsiniz. Bu yöntem ile sitenizi eklemek istediğinizde çok hızlı bir şekilde ekleneceğini görebilirsiniz.

Ekleme işlemi sonrasında Google’da “site:www.siteadı.com” şeklinde siteadı yazan kısma kendi sitenizin ismini yazıp arattığınızda eğer siteniz karşınıza çıkmışsa Google’a eklenmiş demektir.

Google’da hızlı indeks alma

Sitenizi ekledikten sonra hızlı indeks almak istiyorsanız o zaman yapmanız gereken Google Webmaster kullanmaktır. https://www.google.com/webmasters/#?modal_active=none web sitesine girip oturum açtıktan sonra sitenizi sisteme ekleyin. Daha sonrasında Google Gibi Getir özelliğini kullandığınızda bir içerik yayınladıktan sonra bu içeriğinizin hemen eklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde içeriklerinizin indeks alması için günlerce beklemenize gerek yok. Bu özelliği aylık 500 defa kullanma şansınız bulunmakta. Her ay yenilendiği için sürekli kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir