Son 10 Yılda Hayatımıza Giren Yenilikler Neler? | Yazan Gençlik

Son 10 Yılda Hayatımıza Giren Yenilikler Neler?

Yaşadığımız son 10 yıl insanlığın teknoloji ve interneti daha aktif kullanması ile bir çok farklı icat hayatımıza girdi. Artık kullandığımız iletişim cihazları, öğrenme kanalları, eğlence anlayışında köklü değişiklikler oluştu. İşte 10 yıl önce olmayan ve şuan büyük bir ihtiyaç  olarak baktığımız icatlar.

sanal-gerceklik-gozlugu

1. Akıllı telefon

Akıllı telefonlar aklınıza ilk gelen icat olarak gelmesi normal. İlk çıktığında bir devrim gerçekleştiren Apple cep telefonu iPhone ve sonrasında gelen akıllı cep telefonları artık çok farklı bir hal almış ve temel ihtiyaç halini almıştır.

2. Tabletler

Bilgisayarların daha kolay taşınabilmesi ve daha kolay kontrol edilebilmesi için oldukça yarayışlı özelliklere sahip olan tabletler bundan 10 yıl önce yoktu ve şuan oldukça işlevsel bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

3. Airbnb

Oteller, pansiyonlar derken artık kiralık evler daha moda hale geldi. Airbnb.com bu konuda dünya geneli bir hizmet vererek insanların evlerini kiraya vermesini sağlayan büyük bir kuruluş. Tabi bu işler sadece Airbnb ile yürümüyor. Artık günlük kiralık ev sektörü oldukça yüksek rakamların döndüğü bir sektör haline geldi.

4. Instagram, Facebook, Twitter, Snapchat, Uber

Sosyal medya şuan artık o kadar güçlü ki, siyasileri etkileyebilecek bir güce sahip. Önceden belkide kimsenin hayal edemeyeceği bir portal haline gelen bu sosyal medya siteleri artık neredeyse her insanın kullandığı bir site haline geldi.

5. Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Bilim kurgu filmlerinden bu tür icatlara aşina olsak bile bunun gerçek olacağına pek ihtimal verilmiyordu. Ancak şuan biraz beta sürüm tadı verse de oldukça önemli olan VR cihazları gelişimini sürdürmekte ve özellikle oyun sektöründe bir devrim oluşturabilecek güce sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir