Sözde Çözüm Özde Çözümsüzlük Süreci | Yazan Gençlik

Sözde Çözüm Özde Çözümsüzlük Süreci

Yazıma başlamadan önce sözde çözüm sürecini çok yakından takip etmediğimi belirtmek isterim. Çünkü uzun zamandır televizyon karşısına geçip haber izlemektende bir gazete alıp okumaktanda internet başına geçip bu süreci takip etmekte istemiyorum. Ne izlenmeye ne okunmaya değer bir haber ne yazık ki göremiyorum. Haberlerin taraflılık problemini geçtim başlıkları bile mide bulandırıyor ne yazık ki.

Ya çözüm sürecinden bahsediliyor ya cinayetlerden yada futboldan, ülke gündemi bunlarla meşgul edilmekte ve bundan oldukça rahatsızım. Haberleri takip etmememdeki bir sebepte üniversite sınavlarına hazırlanıyor olmam diyebilirim. Zaten bu yüzden uzun zamandır yazıda yazamıyorum. Ama artık canıma tak etti ve söyleyeceklerim birikti… Yazı yazma ihtiyacı hasıl oluncada geçtim bilgisayarın başına.

Süreç hakkında kim ne dedi kim ne yaptı çok fazla takip etmesemde sürecin en önemli insanlarıyla yüz yüze konuşma fırsatım oldu. Terörün aldığı canların aileleriyle terörün aldığı canların yanı başında konuştum. Benim için onların düşünceleri çok önemliydi, kendim her ne kadar konuşmadan önce teröre bulunan sözde çözümün karşısında olsamda onları dinlemek istedim. Teröre can verenlerin fikride benimkiyle aynı. Onlarda sürecin bu şekilde gelişmesinden oldukça rahatsızlar. Ki zaten bu süreçten rahatsız olmamak için ya çok bencil ya çok duyarsız ya çok vicdansız ya çok korkak ya çok şerefsiz olmak gerek.

Terörün bitmesine karşı olduğumuzu düşünenler bilsinler ki terörün bitmesini biz sizden daha çok istiyoruz. Bu terörün bitmesine sevinecek olanlar en çok şehit yakınları olacağını düşünüyorum. Çünkü o insanlar hepimizden daha vatan sever. Yaşadıkları acıyla konuşmuyorlar onlar. İçlerindeki vatan aşkıyla konuşuyorlar. O acıyı yaşamamasına rağmen onlarla aynı şeyi söyleyen milyonlarda vatan aşkıyla bunu söylüyorlar. 

Bu sürecin bu şekilde sonlanmasını isteyenlerin büyük çoğunluğunun hiç bir şeyin farkında olmadıklarına inanmak istiyorum. Masumca terörün bitmesini isterken “Madem barışılacaktı neden daha önce yapılmadı ? ” sorusunun akıllarına gelmediğini düşünüyorum… Çünkü eğer bu sözde çözüm süreci madem terörle anlaşarak, pazarlık yaparak gerçekleştirilecekti neden daha önce yapılmadı sorusuna verilecek yanıt hiç bir şekilde tatmin edici olmayacaktır. Akp hükümetinin en kötü bundan 5 sene evvel gücü mü yoktu ki terörle masaya oturmadı ?

Bu sürecin bu hale düşebilmesi için beklenen ne idi gerçekten ? Bu sorunun yanıtı hemen oracıkta azıcık uzağımızda olan komşu ülkelerde olabilir mi ? Bu süreç belli ki birilerinin paket süreci. Peki ama bu süreç yaşanırken bizim tepkimiz ne olacak ?

Şimdi biraz konuşayım sizinle. Ben 18 yaşında daha eline silah almamış bir gencim. Eline diken battığında acıyor diyende benim. Ama 18 senedir kulağımda, dilimde ve kalbimde olan bir ülke ve bir ülkü var. Ülke Türkiye ülkü Turan. Turan için beklemek gerek ona daha var ama ülke için ne kaybedecek zaman nede bir karış toprak var.

Atalarımın kanıyla alınan toprağı bölmeye çalışan hainlere siz çok güzel öldürdünüz gelin sizle barışalım demek benim gözümde vatan hainliğinden başka bir şey değildir. Bundan sonra sözlerimin ne ayarı nede saygısı vardır. Atatürk’ün hıyanet içinde olabilir dediği adamlar şuanda ellerindeki yetkiyle aldıkları emirle kafalarına göre takılmaktalar. Milletimin yarısından aldığı oyun rahatlığı mı desem arkalarında ki şeyin rahatlığımı desem bilmiyorum oldukça rahat hareket ediyorlar.

30 yılda binlerce son 10 yılda yüzlerce şehit verdik şimdi nasıl barışırsınız lan ???? Kanıma dokunuyor.. Benim katillerimin devlet tarafından affedilmesi benim kanıma dokunuyor.. Yarın öbür gün o adamların benim komşum olabilme ihtimali bile benim kanıma dokunuyor. İçim sızlıyor içim.. Bu memleket 30 sene boşuna mı yandı ?

Kanla besleniyorsunuz diyen beyinsizlere soruyorum kanınız fazla mı geldi ?? Evet ben kanla besleniyorum ona göre ayağını denk al. Kimse çıkıp bana bu sürecin sonunca barış olacak artık şehit vermeyeceğiz ülkemiz refaha kavuşacak diye masal anlatmasın. Terörist başı var ya bir tane apo denen şerefsiz var ya hani o bu sürecin içindeyse bu süreç beni refaha kavuşturmaz arkadaş… Diyelim ki hakikaten öyle olacak yinede istemiyorum.. O şerefsizin içinde olduğu hiç bir şeyi istemiyorum… Ey benim güzel milletim biraz mantıklı düşün. Aponun söylediğinin aynısını söyleyen bir başbakana nasıl güvenirsin. Bu kadar mı değersiz bu vatan ?

Tutturmuşlar analar ağlamasın yahu daha göz yaşı dökmeyen ana varsa onlarda ağlasın.. Ağlasın ama en azından bilsin ki savaşarak öldü oğlu barışarak değil.. Aponun ev hapsine getirilmesinden bahsediliyor. Bölücü parti yok mu hani meclisteler.. He işte onlar diyor ki öcalan Türk halkını kurtaracak.. Ulan kim ki o beni kurtaracak ? Sen kimsin ki bunu bana söyleyebiliyorsun ? Bu teröristlerin bu duruma gelebilmesine çanak tutan hükümetin benim gözümde teröristten ne farkı var ?? Ben söyleyeyim daha aşağıdalar. Onlar en azından dürüst.

Hadi diyelim terörü anlaşarak bitirdiniz yarın öbür gün bu adamlar devlet isteyince ne diyeceksiniz ? Apoyu oradan çıkaracaklar o belli. İmralıdan eve geçecek oradan da sabah 8 akşam 5 mecliste çalışır.. Memleketi kurtaracak ya (!)

Şuana kadar kiminle konuştuysam sürecin karşısında ama çıkıp adamlar %58 arkamızda diye açıklama yapıyor. Ben anlamış değilim.. Gerçi bu adamların yalanını çok yakaladık önceleri. Daha bir kaç sene evvel terörle müzakere diye bir şey söz konusu değil diyen başbakan şimdi aponun papağanlığını yapıyor. Ben şaşırmadım da inşallah ona güvenen milletim şaşırır da kendine gelir.

Bu süreçler yaşanırken meclisde Milliyetçi Hareket Partisi‘nin olduğuna bir kez daha sevindim.. İyi ki onlar varda bu ihanete baş kaldıran birilerinin olduğunu biliyorum. Milliyetçi Hareket‘in Bursa mitinginde “Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganlarına “Merak etmeyin onunda sırası gelecek.” diyen Sayın Devlet Bey’in ellerinden öpüyorum.

Yaşanan ihanete sessiz kalmayacağını net bir dille ifade ettiğini düşünüyorum. Tabi bizim sıfat tamamlaması onada bir ton laf saydı hiç eksik kalır mı ? Cumhurbaşkanlığı Yüksek Başbakanı Halife Padişahımız terörden beslenmekle suçluyor Milliyetçi Hareketi. Şaka gibi olmak sözü tam olarak kendisi için dilimize yerleştirilmiş. Utanmadan çıkıp konuşabiliyor ya helal olsun.

Teröristle masaya oturup yitirdiğimiz canları bir kenara itip onları görmezden gelip anlaşmak yerine yenilerini vermek pahasına terörle savaşmayı teklif ediyorum. Sıram geldiğinde canımı vermeye hazırım. Anam hazır değil belki ama oda hazırlanır hiç problem değil. Savaşarak alınan bu topraklar uğruna savaşmaya ve ölmeye razıyım. Yarın öbür gün memleketimden bir karış toprak bile eksilse ölmekten daha beter yaşamaktansa vatan için ölmek çokta büyük bir şey olmasa gerek.

Unutulmamalı ki SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR..

SÖYLEYEMEYENLERE İNAT, RAHATSIZ OLANLARA İNAT BAĞIRA BAĞIRA SÖYLÜYORUM

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Bu memleket tarihte Türk’tü, bugünde Türk’tür ve ebediyen Türk kalacaktır.

 

 

2 yorum yapılmış

  1. Çözüm sürecini desteklemediğimizi farzedelim. Şimdiye kadar ne oldu? onu kendi kendimize bir sormamız lazım. yani demek istediğim akan kan durdumu? Hayır!. E bari bu süreç te bir denensin, getirisinin ne olup olmadığına bir bakılsın.Bende şahsen çok rahatsızım ama yapacak başka bir şey olmadığı kanaatini taşıyorum maalesef…

    1. Haluk levent,sf6ylfcyor.Sf6zler ise Servet kcaakoya ya ait.Kral e7ıplak kasetinde mevcut ama youtubeda da var.Bulunması imkansız bir pare7a değil:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir