Dondurma Çubukları ile Domino Yapımı - Stick Bomb | Yazan Gençlik

Stick Bomb: Dondurma Çubukları ile Domino Yapımı

Domino taşlarını ve domino etkisini hepimiz biliriz, değil mi ? İzlemesi eğlencelidir. Yapması da yani o düzeneği hazırlaması da eğlencelidir, herhalde. Ama hazırlaması gerçekten zahmetlidir, orası kesin. Bir de son parçayı yerleştirirken elin bir titredi mi… Geri dönüşü olmayan bir yol. Yakalaya biliyorsan yakala haydi, eyvah… Farklı kollardan ilerleyen domino taşları ve sonunda çıkan şekilli, şukullu bir şeyler veya bir görsel falan o domino çalışmaları gerçekten bir sanatsal uğraş. Bir de bunun dondurma çubukları ile yapılanı varmış. Tahta çubuk dominosu;

Yabancılar bu dominoya stick bomb diyor. Şu bildiğimiz dondurma çubukları ile hazırlanıyor. Çubuklar havaya yükselerek dağılıyor ve eğlenceli bir şov oluşuyor. Neden bahsettiği mi anlamak için Subaru’nun şu reklamını izleyin:

Subaru marka model araba dondurma çubukları ile yarışıyor. Eğlenceli gözüküyor. İlk bakışta o çubuklar nasıl öyle havaya yükseliyor diyorsunuz. Açıkçası ben ilk başta kesin ip var dedim ama gerçekmiş. Amatör bir kameranın kaydettiği başka bir stick bomb (çubuk bomba) videosu:

 

Stick Bomb Nasıl Yapılıyor ?

Peki nasıl yapılıyor bu dondurma çubukları ile domino ? Aslında bunun için özel çubuklar var dondurma çubuklarından biraz daha büyük ve kalın. Stick bomb hazırlanış videosu:

dondurma-cubuguyla-domino-stick-bomb

Çubuklar çapraz duruyor.  İlk ikisini çapraz tutup sonraki çubukları da sırasıyla bir, bir, birinin uçlarına getirip birbirlerini germesini sağlıyor. Resimde ve görsel görüldüğü gibi işte…

Farklı desenler de mevcut. Mesela:

stick-bomb-desenleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir