Suriye'de Rejim Okulu Vurdu | Yazan Gençlik

Suriye’de Beşar Esed Rejimi Okulu Vurdu

Sınıf Savaş Saldırı

Suriye’de rejim güçleri muhaliflerin kontrolündeki Halep şehrine düzenlediği hava saldırılarında bir ilkokulu da vurdu. 10 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda ölenler arasında öğretmenler ve öğrenciler de var.

Suriye iç savaşının başladığı 15 Mart 2011 tarihinden bu yana her iki taraf da büyük kayıplar yaşatan saldırılarda bulunmuştu. Suriye’deki iç savaş 4 yılı geride bırakırken ne yazık ki muhalifler ile Beşar Esed rejimi güçleri arasındaki kanlı çatışmalar devam ediyor.  Suriye’nin kuzeyindeki Halep kentinden gelen bilgiye göre Esed’e bağlı ordu, kente hava saldırılarına başladı. Rejimin uçakları kette birçok noktayı bombaladı.

harabe-sınıf

İsmini vermek istemeyen sivil savunma yetkilisine göre saldırıda bir ilkokula vakumlu bomba ile saldırıldı. Vakumlu bomba atılan ilkokulun sınıfları kana bulandı. Yetkiliye göre okula yapılan bombalı saldırıda içerisinde öğretmen ve öğrencilerin de bulunduğu en az 10 kişinin hayatını kaybetti 30 kişinin yaralandı ve yakındaki araçlarda maddi hasarın meydana geldi.

Rejim uçakları sabahtan bu yana hava saldırılarını devem ettiriyor. Bölgede kontrolü elinde tutan muhalifler Esed güçlerinin hava saldırılarına karşı halkı zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın diyerek uyarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir