Susuz İnsan Kaç Gün Yaşayabilir? | Yazan Gençlik

Susuz İnsan Kaç Gün Yaşayabilir?

Sağlıklı bir yaşam için günlük en az 2 litre su içmemiz gerekiyor. Su vücudumuz için çok önemli olması nedeni ile susuz kalma durumlarında belirli bir süre içerisinde insanın ölümü ile sonuçlanacak hadiselerde ortaya çıkabiliyor. Bunların yanı sıra bazı insanlar ise uzun süre susuz kalması da şaşkınlıklara sebep oluyor. İnsan susuz kaç gün yaşar konusundaki merak edilenlere ise şöyle yorum getirebiliriz.

İnsan kaç gün susuz yaşayabilir?

İnsan susuzluğa kaç gün dayanabilir sorusuna kesin bir cevap vermek mümkün değil. Çünkü burada bir çok farklı unsuz devreye girmekte. Hava sıcaklığı, vücudun gösterdiği aktivite gibi bir çok etken vardır. Aynı zamanda insanın susuzluk süresinde meyve tüketimi olup olmaması da önemli bir etkendir. Çünkü bir çok meyvede su olduğu için vücudun belirli düzeylerde su ihtiyacını karşılama özelliği vardır.

Ortalama olarak insanların en fazla 3 gün susuzluğa dayanabileceği söylenir. Genel bir kanı oluşturmak için yeterli bilgi olabilir ancak bazı insanlar çok uzun süre susuzluğa dayanabilmiştir. İnsan kaç gün susuz yaşar sorusuna cevap verirken ortam koşulları çok önemlidir. Ancak standart bir veri olarak hava sıcaklığına bağlı olarak insan vücudunun su ihtiyacı ortalama olarak 1 litre su ile insan 10 derece sıcaklıkta 10 gün yaşayabiliyorken 30 derecelik bir sıcaklıkta ise 8 gün yaşayabilmekte. 2 litre su ile bu sürelere bir kaç gün daha eklemektedir. 40 derecelik hava sıcaklığında 10 litre su ile 7 gün yaşama ihtimalide vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir