Tahir Elçi Öldürüldü; Çatışma Anı | Yazan Gençlik

Tahir Elçi Öldürüldü; Çatışma Anı

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, Sur ilçesinde Diyarbakır Barosu üyeleri ile birlikte basın açıklaması yapmaktaydılar. Ardından gelişen silahlı saldırıda Tahir Elçi hayatını kaybetti. Elçi, son günlerde, geçtiğimiz günlerde CNN Türk’te katıldığı haber programında ” PKK bir terör örgütü değildir ” sözleriyle gündemdeydi.

Diyarbakır Sur ilçesinin Yenikapı Sokak, Dört Ayaklı Minare önünde Diyarbakır Barosu üyeleri tarafından yapılan basın açıklaması sonrası Polis ile PKK’lılar arasında güpegündüz silahlı çatışma yaşandı. Saldırıyı gerçekleştirenlerin PKK terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H olduğu düşünülüyor. Diyarbakır’da yaşanan silahlı saldırıda, içlerinde gazetecilerinde olduğu çok sayıda sivil yaralandı.

Tahir Elçi’nin Öldürüldüğü Saldırıda 1 Polis Şehit Oldu

DHA muhabiri saldırının başlama anını “ Sakallı bir kişi Tahir Elçi’ye doğru koştu, bir el ateş etti ” şeklinde anlattı.

Diyarbakır’daki çatışmanın görüntüleri; Tahir Elçi’nin son anları

O esnada Diyarbakır Barosu Başkanı Elçi’ye kendini siper eden polis memuru şehit oldu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ise, Tahir Elçi’nin öldürüldüğünü Twitter hesabından duyurdu.

DİHA muhabiri ise Tahir Elçi’nin ölüm haberini Twetter’dan

Tahir Elçi tek kurşunla yaşamını yitirmiş. Tek kurşun suikasta işaret ediyor. Şu anda hastane morgunda

Şeklinde tweetleyerek duyurdu.

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Sabah saat 11:00 sularında gerçekleşen saldırının ardından Sur’un yedi mahallesinde Diyarbakır’ın Sul ilçesi kaymakamlığı tarafından Cumartesi günü 13.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir