Tatil İçin Günlük Kiralık Ev Tercih Edeceklerin Dikkat Etmesi Gerekenler! | Yazan Gençlik

Tatil İçin Günlük Kiralık Ev Tercih Edeceklerin Dikkat Etmesi Gerekenler!

Tatil beldelerinde konaklamak için artık gün kiralık evler daha çok tercih edilmekte. Özellikle kiralık villalar aile için özel havuzlara sahip olduğu için daha sakin bir tatil isteyen ailelerin vazgeçilmezi haline geldi. Tabi bu sektör bu kadar hızlı bir şekilde kendini gösterirken bir yandan da bu yükselişi kötü niyetli olarak kullananlar da olmakta. Bazı dolandırıcılar ev kiralar gibi yapıyor ve kapora aldıktan sonra ortadan kayboluyor. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

  1. Günlük kiralık ev arayışınızı her zaman bu konuda sürekli olan hizmet veren internet sitelerini tavsiye etmeniz güvenliğinizi artıracaktır. Bu sitelerinde TÜRSAB üyeliğinin olması güven açısından bir adım daha ileriye geçmesini sağlamakta. Tabi bu tek başına yeterli olmamakta.
  2. Ön ödeme bütün kiralama işlemlerinde istenmekte. Bu karşı tarafında hakkıdır. Ancak burada zarar görmemek için ön ödemenin onaylı belgesini ve konaklayacağınız günleri, ödediğiniz parayı ve daha sonra ödeyeceğiniz ücreti gösteren bir belge almayı unutmayın.
  3. Kiralayacağınız evin veya villanın fotoğraflarını iyi inceleyin. Hatta bu fotoğrafları Google’da aratın ve başka bir kişiye ait olup olmadığını inceleyin. İlan sahibinin cep telefonunun farklı ilanlarda aynı olması sorun teşkil etmez.
  4. Hiç bir zaman paranızı tam olarak ödemeyin.
  5. Kiralama işlemini yapmadan önce yetkili kişilerle konuşun ve sabit numaralarının olmasına özen gösterin.

Bu detaylara dikkat ederek günlük kiralık ev tercihlerinizi daha sağlıklı gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir