Teknoloji Devi Samsung, Üst Seviye Tablet Galaxy Tab S3'ü Tanıttı | Yazan Gençlik

Teknoloji Devi Samsung, Üst Seviye Tablet Galaxy Tab S3’ü Tanıttı

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung tablet dünyasında öncü olan Galaxy Tab serisinin yeni ürünü olan S3’ü Barceleno’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı. Yeni tablet görücüye çıkması ile birlikte özellikleri ve fiyatı da merak konusu oldu. İşte tablet meraklılarının beklediği Galaxy Tab S3‘ün özellikleri ve fiyatı.

galaxy-tab-s3-banner

Galaxy Tab S3 özellikleri

Profesyonel olarak işlerinizi gerçekleştirebileceğiniz ve aynı zamanda sorunsuz bir şekilde oyun oynayabileceğiniz, kısaca her işlemi rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bir tablet olan Galaxy Tab S3  1536 x 2048px, 9,7 inçlik bir Super AMOLED ekrana sahip. Tab S3’ün yanında satılmaya başlanan Samsung Galaxy Book ise 10,6 inçlik TFT LCD ekrana sahip. Aynı zamanda 12.0 inçlik Super AMOLED ekran opsiyonu da bulunmakta. Tab S3 Snapdragon 820 işlemciye sahip.

Cihazın rami ise 4gb olarak oldukça yeterli bir seviyede tutulmuş. Hafıza olarak da 64gb dahili hafızaya sahip. 6000mAh bataryaya sahip olması da pil ömrünün yeterli seviyelerde olmasını sağlıyor. Cihazın arka kamerası 13MP iken ön kamerası ise 5MP. Aynı zamanda S-Pen desteği de bulunmakta.

Galaxy Tab S3 fiyatı

Yapılan tanıtımlarda verilen özelliklerin yanı sıra cihazın ne zaman çıkacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. Tahminen Nisan ayında piyasaya sürülerek kullanıcılarına sunulması beklenmekte. Cihazın satış fiyatı ise belli. 750 dolara satılacak olan cihaz Türkiye’de ise 3500TL civarlarında satılması tahmin ediliyor. Üst seviye bir tablet olan Galaxy Tab S3, kullanıcılarının bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklerde.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir