Telafer Musul Kerkük | Yazan Gençlik

Telafer, Musul, Kerkük

Geçtiğimiz hafta Irak’ın kuzeyinde meydana gelen olaylar neticesinde binlerce Türk yerinden, yüzlercesi hayatından olmuştur. Hakkın rahmetine kavuşan şehitlerimizin mekânları cennet olsun… Ruhları şad olsun.. Gök bayrak ve Al bayrağa yemin olsun intikam alınacak…

Güneydeki sınırlarımıza komşu olan iki  devlet Irak ve Suriye de yaşan olaylarla bölünme tehlikesi altında bulunan süreçte oldukça kanlı geçmektedir. Ve bu bölgede yaşanan olaylardan en fazla etkilenenler de maalesef Dünya’nın genelinde yaşandığı gibi yine Türk’lerdir. Kandaşlarımız maalesef canları ve namusları için mücadele etmektedirler. Hükümetimizin yakın olduğu fotoğraflarla kanıtlanan IŞİD adlı terör örgütü vatan toprağı saydığımız Musul’u ele geçirmiştir. Ve bir diğer vatan toprağında bulunan soydaşlarımız ise Barzani teröristinin insafına terk edilmiştir.  Diplomatlarımız, şoförlerimiz ve Türkmen gardaşlarımız insaniyetten uzak sözde İslamcıların elinde esir tutulmaktadır. Buna karşılık ne halta yaradığını çözemediğim iktidar ve onun başı başbakan ise sadece basına sansür koyabilmiştir. Canilerin elinde bulunan Alman vatandaşları Almanya Hükümeti tarafından kurtarılmışken bizim insanımızın akıbeti belirsizdir.

” Irak ve Suriye’de sadece konsolosluk personelimiz rehin tutulmamaktadır. Telafer, Tuzhurmatu, Musul, Kerkük gibi onlarca şehirde sayısı milyonları geçen Türkmenler IŞİD’e esir bırakılmış, Peşmerge ve PKK’nın insafına terk edilmiştir. ” 

Irak ve Suriye’deki Türkmen Cephesi liderleri yıllardır Türkiye’nin kendileriyle ilgilenilmediğini söylemektedir. Ve ne yazık ki Türk yurdu Kerkük permergeye teslim edilmiştir.

Ortadoğu’da Arap Baharı yaşanırken Türkiye bölgede etkin rol oynamıştır. Hatta binlerce Suriyeli ülkemize alınmış şehirlere yerleştirilmiş ve bir çok hak verilmiştir. Bu yardım elinin neden Araplara uzandığını sormuyoruz fakat neden Türk kanını taşıyan kardeşlerimize yardım edilmiyor bunu soruyoruz.

Hoş erdoğanın ne olduğunu biliyoruz da Rabia deyip ağlayan, Esma deyip ağlayan insanlarımızın yaşanan hadiseler karşısında sessiz kalmasını anlayamıyoruz.

Yıllarca bize faşist diyenler, kafatasçı diyenler, ırkçı diyenler bugün kendilerini apaçık gösteriyorlar. Asıl ırkçı olan biz değil bize bu yaftayı atanlardır. Çünkü biz Dünya’nın neresinde olursa olsun mazluma el uzatan bir davanın neferleri, siz ise sırf Türk olduğu için sırtını dönen kahpe ve hainlersiniz.

Müslüman olduğunu iddia edenler bugün neredeler ? Halife olduğunu iddia edenler bugün neredeler ? Padişah olduğunu iddia edenler bugün neredeler ? Dünya lideri olduğunu iddia edenler bugün neredeler ? Türkiye’nin Ortadoğu’da lider ülke olduğunu söyleyen gafiller bugün neredeler ?

Sesleri solukları çıkmadığına göre ya anladılar gerçeği onun utancındalar yada her zaman olduğu gibi yine ceplerinin derdindeler.

Sözün özü… Musul, Kerkük alınacak… Gök Bayrak Al Bayrakla dalgalanacak.. Ama bugün ama yarın… Ama tarih yine yaşananı yazacak. Hainleri de kahramanları da yazacak. Ve mutlaka intikam alınacak. Eğer nasipse biz alacağız… Değilse bizde öleceğiz ve bizimde intikamımızı bizden sonrakiler alacak… Ama mutlaka hesap sorulacak.

Benim gardaşım can verirken, toprağım zapt edilirken sesini çıkarmayan devletin ta ………

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir