The Witcher 3: Wild Hunt Haberler Hakkında Her Şey | Yazan Gençlik

THE WITCHER ( 3: Wild Hunt ) Haberler Hakkında Her Şey

The Witcher

Polonyalı yazılım geliştirici CD Project Red tarafından geliştirilen ve konusunu Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı adı taşıyan romanından alan The Witcher, üçüncül kişi bakışlı bir RPG türü video oyunudur.  Polonya menşeili  video oyunu dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahiptir. The Witcher, 2 devam sürümü ile 3 video oyundan oluşan bir seridir. Ama serinin 2. oyununu oynamak için 1. oyunu oynamanıza gerek yok  Her ne kadar The Witcher 2, 1’in devamı niteliğinde olsa da 2 oyun arasındaki hikaye sımsıkı bir şekilde bir birine bağlı ve bağımlı değil, aksine 2 oyun arasındaki hikaye esnektir.  Zaten oyunun içinde görev veya önemli bir gelişme olduğunda yüklenen demolar  da eski hikaye ile alakalı tüyolar veriyor.

Oyunun sahibi Polonyalı şirket yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre The Witcher 3 Wild Hut’ın da hikayesinin esnek olacağı ve önceki iki oyunu oynamayan oyuncuların bir eksiklik hissetmeyeceği belirtildi.

The Witcher 3

Witcher serisinin 1. oyunu Rose of the White Wolf yani Beyaz Kurt’un Yükselişi 26 Ekim 2007 tarihinde ve 2. oyunu Assassins of Kings yani Kralın Katili ise 17 Mayıs 2011 tarihinde piyasaya çıktı. Witcher serisinin 3. oyunu olan The Wild Hunt ise 2 yılı aşkın süredir oyun severler tarafından satışa sunulması için bekleniyor. Öncesinde 2015 yılının Şubat ayı olarak belirlenen çıkış tarihi daha sonra oyunun yetiştirilememesi nedeniyle ertelendi. Geliştirici firma olan CD Project Red’in son açıklamasına göre nihai çıkış tarihi 19 Mayıs 2015 oldu.

The Witcher 3 Yenilikler Neler ?

Zaten Witcher oyunu serisinin önceki 2 oyunu RPG tarzının en iyileri arasında görülüyor. Witcher 3 Wild Hunt ise diğer 2 oyundan daha çok gelişmiş olarak karşımıza çıkacak. 3. oyunda bir çok yenilik oyun severleri bekliyor.

Tüm Zamanların En İyi RPG Oyunlarından Biri Olacak

RPG türünde iddialı bir şekilde  tüm zamanların en geniş oyun dünyası, mekanı yeniliklerin başında geliyor. Yetkililerin açıklamalarına göre kendine has hayali bir dünyada geçen oyun, serisinin 3. oyununda 2. oyunda olduğundan çok daha büyük, 30 kat daha büyük bir dünyaya, haritaya sahip olacak.

İşte The Witcher 3 Dünya Haritası:

W3-dunya-haritasi

Bu yeniğin dışında baş kahramanımız efsunger Geralt, diğer Witcher 1 ve 2’den farklı olarak  at binebilecek ve bot, sandal, kayık ile seyahat edebilecek. Tanıtım videolarına bakıldığında anlaşılan arbalet de kullana bileceğiz. W2’de sevilmeyen ve eleştirilen ekranda beliren tuşa hızlıca basmayı gerektiren işlem kaldırıldığı belirtildi.

Kısaca Witcher Nedir ?

The Witcher yani Türkçesi ile Efsunger,  kendine has, hayali bir dünyada yaşanıyor. Efsungerler tarikatının üyesi olan Rivialı Geralt’ın macerasını anlatır. Efsungerlerin bazı doğa üstü güçleri vardır. Baş kahramanımızla beraber canavarlar öldürürüz ve iksirler yaparız.  Düşmanlar efsungerlere saldırır ve sırlarını çalar. Efsungerler de hırsıları yakalamak için peşlerinden gider. Asıl maceramız burada başlar. İnsanlar ile insan olmayanlar arasında bir savaş vardır ve bizde hırsıların peşinden giderek kendimizi bu savaşın ortasında buluruz. Aynı zamanda profesyonel canavar avcısı Geralt hafızasını kaybetmiştir. İşte burada bize verilen görevleri yerine getirere, hem geçmişimizle alakalı bilgiler ediniriz, hem de efsungerlerin sırlarını çalanları yok ederiz. The Witcher 1’in hikayesi bunun üzerine kuruludur.  Efsunger 2’de ise kral öldürülür ve olay üzerimize alır. Ana karakter Rivialı Geralt yani namı diğer Beyaz Kurt zindandan kaçarak üzerine atılan iftiradan kurtulmaya ve kendini temize çıkarmaya çalışır. Aynı zamanda yine hafızası yitik olan karakterimiz geçmişi ile ilgilenir.

Witcher 3’de Neler Oluyor ?

Serinin 3. oyununun hikayesi ile bilgi verilmemiştir. Ama bazı ip uçları basına verildi. Geralt’ın kızı olduğu ortaya çıkıyor. Kızının adı Ciri ve muhtemelen birbirlerini arıyorlar. Buna ek olarak bir eski sevgili Jennefer da ortaya çıkıyor.

İçerik

Bir RPG oyunu olduğunu söyledik. Witcher gerçekten RPG’nin hakkını veriyor. W3’de diyaloglarda vermiş olduğumuz cevaplar ile 36 farklı ol ile karşılaşıyoruz. Verdiğimiz kararların neticesini birkaç görev sonra alıyoruz. Bu da bize sürekli kaydet ve yapamazsan geri sar lüksünü alimizden alıyor. Yani W3 klasik RPGler gibi lineer bir senaryoya sahip değil. Yan görevler ile 100 saate kadar uzayan 50 saatlik oyun, çok fazla cinsel unsur ve içerik içerdiği için kesinlikle yetişkinlere yönelik.  Maalesef oyun bu konuda rahatsız edici… Artı küfür, kan, olumsuz örneklerle dolu bir oyun.

The Witcher 3 Sistem Gereksinimleri

Minimum:
İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
GPU: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870
RAM: 6GB
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya 64-bit Windows 8 (8.1)
DirectX 11
Hard Disk Alanı: 40 GB

Önerilen:
İşlemci: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
GPU: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290
RAM: 8GB
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya 64-bit Windows 8 (8.1)
DirectX 11
Hard Disk Alanı: 40 GB

The Witcher 3: Wild Hunt çıkış tarihi 19 Mayıs 2015 ve aynı anda PC, PS4 ve Xbox One platformlarında piyasaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir