THY Ordu -Giresun Havalimanı Biletlerini Satışa Sundu | Yazan Gençlik

THY Ordu -Giresun Havalimanı Biletlerini Satışa Sundu

Ordu – Giresun havalimanı sona yaklaşıyor. Bitirilmesine az bir süre kala Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu -Giresun havaalanını inceledi. Numan kurtulmuş, incelemeleri sırasında havalimanının inşaatını ve yapımını üstlenen firmanın yetkilileri ile görüştü. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, milletvekili adayları Oktay Çanak, Nilgün Tomakin, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk ve ilçe belediye başkanları da Kurtuluş’un Ordu’nun Gülyalı ve Giresun’un Piraziz ilçeleri arasında inşa edilen havalimanını ziyaretinde başbakan yardımcısına eşlik ettiler.

ordu-giresun-havalimani

Kurtuluş’un açıklamalarına göre Ordu – Giresun havalimanında hazırlıklar son sürat devam ediyor ve açışı yapılacak olan  22 Mayıs 2015 tarihine hazır olacağını belirtti.Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Numan Kurtuluş 22 Mayıs 2015 günü yapılması planlanan açılışa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılacağını bildirdi.

Biletler Şimdiden Satışa Sunuldu

Türkiye’nin Mega Projesi olarak gördüğü Ordu – Giresun havaalanının çok büyük bir kısmının deniz üzerinde inşa edilmiş 3. havalimanı olduğunu da belirten Kurtulmuş, aynı zamanda  Türk Hava Yollarının internet sitesi üzerinden bilet satışlarına başlandığını söyledi. Ve ekledi biletler henüz İstanbul’dan gidiş olarak ise satışa konulmadı.

Yılda 3 milyon yolcunun faydalanması beklenen havalimanının bölge turizmine de katkı sağlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir