TikTok'ta Video Nasıl Silinir? TikTok Hesabı Nasıl Kapatılır? | Yazan Gençlik

TikTok’ta Video Nasıl Silinir? TikTok Hesabı Nasıl Kapatılır?

Her geçen zaman diliminde hayatımıza yeni şeyler giriyor. Nitekim teknolojinin yarattığı devrimi saymakla bitiremeyiz. Yaşamımızın en ufak noktasında dahi hissettiğimiz değişimler iletişim hızımızdan günlük işlerimize dek yansımakta. Yine eğlenmenin peşindekiler de birçok oyundan veya uygulamadan faydalanıyor. 3 – 5 yıl kadar önce 6 saniyelik video çekilen Vine tutuluyordu şimdi ise TikTok. Arka planda çalan şarkı eşliğinde dans edilebiliyor, hareketler yapılabiliyor. Bu platformun da kendine özgü konsepti çıktı hatta fenomenleri bile var. Girip vakit harcayan kesimin önemli bölümü durumdan memnun ama bazısı aynı görüşte değil. Bahsettiğimiz grup çekilen videoları silmek amacında. Güncel konularda nasıl yapılır temalı yazılarımıza yenisini ekleyerek TikTok videosunu nasıl silerim ve hesabı kapatmak konusuna cevap veriyoruz.

Sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan milyonlarca insan profil açıp komik şeyler çekiyor. Siz kaldırıncaya istemeyene kadar açık kalan paylaşımlarınızı kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki sıralı maddeyi okuyun.

TikTok Video Nasıl Silinir?

  1. Uygulamayı başlatıp silme işlemini gerçekleştireceğiniz videoyu açın.
  2. Sağ alt bölümde üç nokta şeklindeki butona tıklayın.
  3. Sonrasında çıkan menüde sağa doğru kaydırıp Sil‘e basın ve onay verin.

Sileceğiniz zaman eğer size özel kalmasını amaçlıyorsanız önceden cihazınıza kaydetmeniz lazım. Çünkü kaldırdığınızda tamamen yok olacaktır. Videodan öte direkt hesabı silerek profili kimsenin bulmamasını amaçlıyanlar alttaki adımları uygulasın.

TikTok Hesabını Silmek

  1. Profil Bilgileri‘ne tıklayın.
  2. Menüden Ayarlar‘a basın.
  3. Devamında gelen menüde Gizlilik ve Ayarlar yazısını seçin.
  4. Hesabımı Yönet deyin.
  5. Hesap kapatma için Hesabımı Kaldırmayı Düşünüyorum ifadesine ulaşıp tıklayın.
  6. Ardından tarafınıza doğrulama kodu ve OTP mesaj yollanacak. Doğrulamanızı kutuya yazıp Devam deyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir