Trendyol'da Banka Kartı İle Ödeme Nasıl Yapılır? | Yazan Gençlik

Trendyol’da Banka Kartı İle Ödeme Nasıl Yapılır?

Alışverişte son moda internet üzerinden bir şeyler almak. Neticede zaman kazanmanın yanında fiyatları karşılaştırıyor ve en uygununu buluyoruz. Trendyol bu bağlamda satın almayı planladığınız birçok ürünü içerisinde barındırmakta. Ancak bazı kullanıcılar banka kartı ile ödeme yapma hususunda soru yöneltmekte. Neredeyse tüm bankaları destekleyen e-ticaret platformunda güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Aynı adımları uygulayarak kredi kartını da kullanabilirsiniz.

Trendyol’da Kredi Kartı ve Banka Kartı İle Ödeme Yapmak

  1. Sitedeki sepetinizi isteniğinize göre düzenledikten sonra Sepetim‘e tıklayın. Eğer her şey düzgünse Sepeti Onayla deyin.
  2. Sonraki ekranda daha önce adres paylaşmamışsanız, ürünün gönderileceği adresi yazın. Kaydet ve Devam Et butonunu kullanın.
  3. Ödeme Seçenekleri bölümünde paranın çekilmesini istediğiniz banka kartı üzerindeki kartı numarası, son kullanım tarihi ve güvenlik kodu (CCV2) bilgisini gelen ekrandaki ilgili bölgeye yazın.
  4. Ödeme Yap adındaki yere tıkladıktan sonra artık işlem başarıyla tamamlanmıştır.

Trendyol banka kartı ödeme yapma güvenilirliği bakımından en az benzerleri seviyesinde içimizi rahatlatmaktadır. 3D Secure gibi gelişmiş finansal teknoloji araçlarının bulunması ve destek biriminin sunduğu yardım sayesinde sıkıntı yaşamazsınız. Kartınızın numarası ön tarafta yazmakta ve 16 hanedir. Son kullanma tarihi ise hemen altta ay ve yıl şeklinde görünür. (Örneğin 03/28.) CCV2 verisini ise arka tarafından okuyabilmek mümkün. Son 3 rakamını yazmalısınız. Aşağıdaki fotoğrafta belirtilmiştir.

Kargonuzu beklemeye başlayabilir ve geldiğinde negatif bir durumla karşılaştıysanız satıcıya da, siteye de ulaşabilirsiniz. Hemen çözüm sağlayacaklardır. Ayrıca altını çizmemiz gereken konulardan birisi kartınızın internetten alışverişe açık olmasıdır. Eğer açık değilse hesabınızın yer aldığı mobil uygulamadan, müşteri hizmetlerinden veya direkt şubeye giderek açabilirsiniz. Kredi kartı sahipleri kişilerin alışveriş sonunda tekrardan kapatmasını tavsiye ediyoruz.

Çin merkezli dev Alibaba’yı bilmeyenimiz yoktur. Bu şirket Trendyol’un yatırımcılarından biri olarak önemli bir adım atmıştı. Aynı zamanda strajik boyuta destek sağlayarak Türkiye çapında pazarın ciddi kesimini kendisine çekti. Öyle gözüküyor ki üç beş yılın ardından adını diğerlerinin önüne çıkaracak. 16 milyon ve daha fazla sayıda kişinin üyelik açtığı platform farklı kampanya, indirim modelleri sunarak cazibe merkezi oluyor. Kolaylıkla ödeme yapmanın meydana çıkardığı pratikliği, çoğu zaman ücretsiz ödenen kargonun kısa süre içerisinde elimize ulaşması tarzı özellikleriyle vazgeçilmezimiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir