TSK SAT Komandoları Tanıtım Filmi 2015 | Yazan Gençlik

TSK SAT Komandoları Tanıtım Filmi 2015

Türk Silahlı Kuvvetleri, Sualtı Taarruz Komutanlığı bünyesinde eğitim gören komandoları yani kısaca SAT dediğimiz komandoları tanıtan bir film video çekti. Üç dakikalık kısa film sosyal medyada yankı buldu. Sosyal medyada kısa sürede beğeni kazanan video SAT komandolarının karada, havada ve denizdeki eğitim ve tatbikatlarından kesitler içeriyor.

SAT Grup Komutanlığı Türk Deniz Kuvvetleri personelleri olan  yetenekli subay ve astsubaylardan seçilen askerlerden oluşuyor.  SAT, 1963 yılında Su Altı Komando adı ile kuruldu ve bugün Sualtı Taarruz Grup Komutanlığı adı altında TSK’ya deniz komandosu yetiştiriyor.

” Türk Silahlı Kuvvetlerinin Gururu SAT Komandoları ” başlığı altında TSK Youtube kanalında yayınlanan videoda nişan talimleri, uçaktan paraşütle atlama, botlar ile taarruz, helikopterler ile bölgeye intikal etme, savaş gemilerine operasyon, sualtında operasyon ve taarruz gibi askeri operasyonlar canlandırılmış. Videonun başlığındaki gibi gurur verici bir tablo. SAT’ların gurur verici operasyonlarını içerik olarak alan TSK tanıtım filminde kullanılan müzikler ise Murat Tuğsuz tarafından bestelemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir