TSK'dan DAEŞ'e Ağır Darbe | Yazan Gençlik

TSK’dan DAEŞ’e Ağır Darbe

Son zamanlarda Suriye’de bulunan güvenlik güçlerimiz DAEŞ mensubu teröristler ile sıcak temaslar yaşamakta. Teröristten arındırılmış bölge için ilerleyen TSK ve ÖSO birlikleri oldukça önemli bir konuma sahip olan El-Bab’ı teröristlerden temizlemek için son zamanlarda teröristler ile sıcak temas halinde. El-Bab şehir merkezine çok yakın bir yerde bulunan güvenlik kuvvetlerimiz, teröristlerin halkı bir kalkan olarak kullanması, TSK’nın top atışı yapmasını engellediği gibi havadan savaş uçakları ile yapılan operasyonların da sekteye uğramasına neden olmaktadır.

tsk-turk-f16-jeti

TSK’dan yeni gelen bilgilere göre Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında bir çok terörist öldürüldüğü gibi bir çok noktada hedefler vuruldu ve araçlar imha edildi. Top-havan atışları sonrasında yaşanan çatışmalarda 38 terörist etkisiz hale getirilirken 1 silahlı araç ve 1 Drone imha edildi. Hedef tespit vasıtası ile yapılan tespit çalışmalarında DAEŞ terör örgütüne ait 141 hedef ateş altına alınarak etkisiz hale getirilmiştir. Hava Kuvvetlerimiz operasyon düzenleyerek DAEŞ’e ait olduğu tespit edilen 6 noktaya 6 bomba atarak 30 DAEŞ’lı terörist etkisiz hale getirildi. DAEŞ’e ait olduğu tespit edilen ayrıca 3 karargâh binası ve 3 bombalı araç garajı tamamen imha edildi. Yaşanan bu sıcak çatışmalarda toplamda 68 teröristin etkisiz hale getirildiği resmi kaynaklarca açıklandı.

Yaşanan sıcak gelişmelerin ardından yetkili kaynaklardan alınan bilgilere göre Fırat Kalkanı Harekatı için oldukça önemli olan El-Bab’ın tamamen teröristlerden temizlenmesi için büyük çaba sarf edildiği ve kısa sürece sonuç alınacağı edinilen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir