Tüm Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? | Yazan Gençlik

Tüm Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Akıllı Telefon

Cep telefonlarımızda oyun görüntüleri, notlarımız, fotoğraflar veya başka bir görüntünün ekran görüntüsünü almamız bizlere çok yarar sağlamakta. Telefon modellerinin farklı olması nedeni ile cep telefonunda ekran görüntüsü alma da farklı olmaktadır.

Akıllı Telefon

Android telefonlarda ekran görüntüsü alma

Genel olarak Android cep telefonlarının çoğunda ekran görüntüsü almak için Güç Düğmesi ve Ses Azaltma düğmesi aynı anda basılır ve ekran görüntüsü alınır.

Samsung’un bir çok telefonunda ise Güç ve Home tuşlarına basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Android 6.0 ve üzeri cep telefonlarında Google Now tuşuna basılı tuttuğunuzda paylaş simgesine dokunmanız yeterli.

Eğer bir uygulama ile kesme, düzenleme yapmak istiyorsanız Super Screenshot uygulaması sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Fotoğraflar albümlerde otomatik olarak yerini almaktadır.

iOS telefonlarda ekran görüntüsü alma

iOS cep telefonlarında ekran görüntüsü alma işlemi ise daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmekte. Burada belirtilmesi gereken bir durum ise ekran görüntüsü konusunda farklı bir uygulama bulunmamaktadır.

iOS ekran görüntüsü almak için Güç ve Home düğmelerine basmanız gerekmekte. Bu iki düğmeye aynı anda bastığınızda ekran görüntüsü alınacak ve daha sonrasında görüntü Ekran Görüntüleri albümünde yerini alacaktır. Aynı zamanda iPhone veya iPad cihazlarınızı bilgisayarınıza bağlayarak da ekran görüntüsü alabilirsiniz.

İki telefon işletim sisteminde de ekran görüntüsü alma işlemleri oldukça basittir. Bu yöntemler sayesinde ekranınızdaki görüntülerin fotoğrafını çekerek internet ortamında paylaşabilir veya ilgili kişilere mesaj atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir