Turan-SAM Tanıtım | Yazan Gençlik

Turan-SAM Tanıtım

Kısa adı Turan-SAM olan Turan Stratejik Araştırmalar Merkezi icraatlarını sürdürüyor ve çok güzel Projelere imza atıyor.

Turan ne demek ?

Faaliyetleri ?

Yöntimi ?

Bu Konuları sizlere aktaracağız…

Turan’ın anlamı:

Türk Birliği’dir. Coğrafi, Ekonomik, Askeri, Eğitimsel ve her türlü Türk Devletleri’nin bir konuda birleşmesi…
Şu anki Avrupa Birliği, Arap Birliği ve Amerikan Birleşik Devletleri bu Türk Birliği’ne benzer bir birliktir.
Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan ve K.K.T.C. büyük bir birlik halinde hareket ederse kimse karşısında duramaz.
Bu Ülkeler başka Birliklere ve Başka Ülkelere bağlı olacaklarına kendi Birliği altında toplansalar daha iyi olmaz mı ?

Turan-SAM Faaliyetleri nelerdir:

2007 tarihinde kurulan Turan Stratejik Araştırmalar Birliği 15-22 Mart 2011 tarihleri arası 1. Dünya Turan Kurultayını gerçekleştirmeyi amaçlıyorlar. Bu Birliğe Avrupa Türk Konfederasyonundan, Balkanlardan, Türk ellerinden kişi ve kurumların katılması bekleniyor.  Ve ileriki zamanlarda Genel Başkanımız Dr. Elnru Hasan MİKAİL in amaçladığı bir proje var. Bu Proje Türk Dillerini bir Akademi’de öğretip Türk İnsanına farklı Türk Lehçelerini öğretmeyi amaçlıyor. Bu büyük Proje’nin oluşumunu en içten diliyorum.

Yönetim:

Başarılı Yönetim Kurulu akademik ve tahsilli kişilerden oluşmaktadır. Dr. Elnur Hasan MİKAİL – TURAN-SAM Kurucu Başkanı olarak ve Prof. Dr. Emin KURU – Fahri Başkan olarak Turan-SAM’ı yönetiyorlar.

İş Sahiplerine ve İş adamlarına çağırıda bulunmak istiyorum.
Sizde bu uzun ve çetin yola başvuran Turan-SAM’a katkıda bulunmak için elinizden geldiğine bağışta bulunmanızdır. Bildiğiniz gibi bu devirde hiç bir faaliyet Maliyetsiz yapılamıyor. Sadece Yönetim’in bu Projeye katkıda bulunması Turan-SAM’a yeterli olmaz. Bu Sebeple dış tan gelen bağışlar Turan-SAM’ı daha fazla ileri götürecektir…

www.turansam.org

Hepinize şimdiden Teşekkür ederim.
Lokman Günyeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir