Türkan Dizisi ve Yobaz | Yazan Gençlik

Türkan Dizisi ve Yobaz

Türkan Saylan’ın hayatını konu alan Türkan dizisi şimdiden boykot edilmeye başlandı.

İnternette yapılan kampanyada dizinin boykot edilmesi isteniyor.

İşte diziyle ilgili boykot mesajı:

Özellikle gençlere gönderildiği dikkat çeken mesaj şu şekilde: “Kanal D’de yakında başlayacak olan ‘Türkan’ dizisinde misyoner ve PKK yandaşı olan Türkan Saylan’ın dizisi çekilmektedir. PKK’li öğrencilere birçok yardımda bulunan bölücü terör örgütüyle işbirliği içinde olan, türbanlı kadınlarımıza onları görmek istemiyorum elimden gelse örtülerini yakarım, çocuklar namaz kılmasın bale yapsın diyen Misyoner Türkan Saylan’a çekilen ‘Türkan’ dizisini ve bu diziyi yapan Doğan Medya Grubu’nu boykot ediyoruz. Lütfen kardeşlerimizi bilgilendirelim ve bilinçli olalım.”
Vay be, demek ki bir kadın, Hacca gidince, dine inanınca, böyle misyoner damgası vuruluyormuş üstlerine. Çok ilginç ama bir o kadar da komik. Ne de olsa yobaz zekası ancak bu kadar çalışıyor işte.

Türkan Saylan’ın PKK yandaşı olduğunu söyleyen yobazlar acaba Tayyip’in bebek katili APO’ya “Sayın”, Barzani denen herife “Abi” dediğini ve PKK ile masaya oturup, sırf ‘Evet’ oyları azalmasın diye PKK aile ateşkes yaptığını biliyorlar mı?

Elbette hayır. Çünkü onlar adı üstünde yobazlar. Onlar bir şeye kayıtsız şartsız inanır ve destek olurlar. Sorgulamazlar. Bunu da Allah vergisi sanarlar. Ayrıca Kemalistlerin PKK ile aynı kefeye oturduğunu zannedecek kadar da garip insanlardır.

Ayrıca bu yobazlar Zaman ve Vakit gazetesi ve tüm Doğan gazetelerine destek verirler. Çünkü Doğan’ı korkutan da onlar ve o zihniyetteki AKP’dir. Şimdi de göstermelik olarak Doğan grubunu boykot ettiklerini söylüyorlar. Sonra da Müslümanız diyorlar. Af edersiniz ama bir Müslüman bu kadar yalan söylemez.

Ayrıca türbana karşıyım, kadın özgürlüğünü savunuyorum, kızlarımızın beyninin yıkanması yerine bale yapmasını, okumasını, çalışmasını tercih ediyorum ve bu yüzden PKK yandaşı bir misyoner oluyorum. Cidden çok komik iddialar bunlar.

Acaba Kürt-İslam sentezcisi PKK’nın ne kadar dinci olduğunu bilmiyor mu bu İslamcılar?

Siz istediğiniz kadar boykot edin, bu diziye en büyük desteği biz Kemalistler vereceğiz!

Ölen bir kişinin arkasından bu kadar konuşmak, hakaret etmek ve iftira atmak Müslümanlık değil onursuzluktur!

Şimdi tüm yazarlarımıza sesleniyorum: Müslümanlığın adını bu denli kötüye çıkaran, bir dini bu kadar kullanan, yalancılıkta ve onursuzlukta sınır tanımayan bu yobazlara karşı bu diziye destek verecek misiniz yoksa susup kalacak mısınız?

Ben Müslümanım, bu onursuzluğa alet olmayacağım, bu diziyi boykot edenlere karşı destekleyeceğim…

Ya siz ? Tehlikenin farkında mısınız? Yoksa tehlike yok diyen boş kafalardan mısınız ?

Deniz Uğur

7 yorum yapılmış

 1. Saygı değer Deniz Uğur,
  farkındamısın bilmiyorum ama Türkan saylan genellikle PKK lı gençlere burs vererek üniversitelere soktu. bütün herşey ortada.
  AK PKK hakkındaki yazını güzel buldum ellerine emeğine sağlık.
  Türkan Saylan Devrimci kardeşlerimize Komünist kardeşlerimize burs versin bu beni etkilemez fakat bir PKK lıya burs vererek onu üniversitelere sokmak büyük yanlıştır.
  Cumhuriyetçiliğe yakışmayan bir tavır ki bilmiyorum cumhuriyetçimi…

  Saygılar

  1. Şimdi Dersim’i İnönü bombalattı diyenler, Türkan’a saldıranlar, 50 yıl sonra Türkan Saylan PKK’lı bir seks kölesiydi diye şerefsizce iddialar ortaya atacaklardır.

   Bu müslümanlıksa ben değilim.

   Aydınlık günler dilerim…Varsa iddia ortaya koyun lütfen.

   1. Arkadaşım bütün listeler açıklandı resmi belgeler. PKK Gençlik kolları vesayre var.

    Burs Listesinden bir kaç örnek:
    Deniz Ç; Marmara Üniversitesi Öğrencisi. PKK’nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor. Daha çok M.Ü.’de faaliyetlere katılıyor. Araç yakma faaliyetlerinde bulunduğundan dolayı tutuklanarak cezaevine gönderildi. 13 Mart 2009‘da tahliye edildi.

    Lokman G; Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsünde çalışıyor. PKK’nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor. 6 Kasım 2006‘da PKK için yasa dışı gösteri yaparken yakalanmıştı.

    Ruhat Ç; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğrencisi. PKK’nın illegal gençlik kollarında yönetici düzeyinde faaliyet gösteriyor. Öğrencileri eylemlere yönlendirmekle görevli olduğu bilinen Ruhat Ç, 4 Kasım 2006’da PKK için yasa dışı gösteri yaparken yakalanmıştı.

    Fehmi K; Marmara Üniversitesi Öğrencisi. PKK’nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor. Sarıgazi Beldesi Mehmetçik Lisesi’nde öğrenciler arasında PKK örgütlenmesini organize etmekle görevli. Örgütle ilgili eğitim ve dersler veriyor. 4 Kasım 2006 tarihinde PKK için yasa dışı gösteri yaparken yakalanmıştı.

    Burçin İ; İstanbul Üniversitesi Öğrencisi. PKK’nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor.

    Helin O; İstanbul Üniversitesi Öğrencisi. PKK’nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor.

    Serdar Y; İstanbul Üniversitesi Öğrencisi. PKK’nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor.

    Emrah Y; İstanbul Üniversitesi Öğrencisi. PKK’nın illegal gençlik kolları ve İ.Ü. Avcılar Kampüsü’nde sorumlu düzeyde faaliyet gösteriyor.

    Engin D; Marmara Üniversitesi Öğrencisi. PKK’nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor. Abdullah Öcalan’ın yakalanmasının yıl dönümünde yapılan yasa dışı gösterilerde yakalandı.

    Kemalizm Duygusuyla esenlikle kal…

    1. Bu kadar cahillik olmaz. Ülkücüler bile sahip çıkmalıdır. Ama türbana destek veren, ABDullah Gül’ü seçenler AKP ile aynı zihniyette de bulunabilirler bazen. Analmıyorum sizi. Ben sadece Atatürkçüyüm. Ne sağcıyım ne solcuyum. Ne ırkçıyım, ne ülkücüyüm, ne komünist.

     1. arkadaşım cahillik diyorsun ama ben malesef birşey diyemiyorum… bende Atatürkçüyüm ne ırkçıyım ne komünist… ben ülkücüyüm.
      ülkücülük türk ve islam yoludur başörtüsün karşı gelemeyiz… chp ile anlaştığımız konular var akp ile anlaştığımız konular…
      biz onu bunu boşverelim ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE ye sahip çıkalım… sağ sol ayırmadan… sağ sol kabul etmiyorum zaten o bir ABD oyunudur…

 2. Sağ sol ayrımı yapmayalım demek Amerika’nın bir oyunudur asıl. Bakın Atatürk sosyalist değildi ama devrimciydi. Sağcılar devrimci değildir. Türk-İslamcılar CHP veya biz kemalistlerle de anlaşamaz hiçbir konuda. Biz dine de farklı bakarız siyasete de o yüzden Türban ve Türkan konusunda bir daha düşünün diyorum. Vesselam

 3. Türkan dizisi protestolara yenildi.Cokta isabetli bir boykot olmus.Sadece isabetli degil gördügümüz gibi basarilida olmus.Evet Türkan Saylan sagliginda muhafazakar kesimi asagilamis, basörtülü ögrencilere negatif ayrimcilik yapmistir.Yasami boyunca ideolojisi ugruna Ülkenin 99% luk kesimini kapsayan insanlarin inanclariyla alay etmis ve kücümsemis olan sahsa ayni kesim tarafindan ilgi gösterilmesini beklemek ütopikti ve sonuc ortada.Yapimcilara ve Saylan hayranlarina gecmis olsun.Neyseki Saylanla ayni fikiri paylasanlarin sayisi belli oldu.Artik gögüslerini gere gere yine mitinglerde bagirsinlar kac kisiyiz diye.Biz biliyoruz artik kac kisisiniz.
  Türkan dizisini ayakta tutmak icin yandaslari büyük caba sarf etti.Dizinin saati sürekli degisti, yeniden yeniden denediler ama olmadi, tutmadi cünkü türkiyenin cogunlugu kararliydi.Saylancilar kaybetti.Dolayisiyla yasakci, statikocu cakma sol kaybetti.Simdilerde saylan icin sinema filmi cekmeye karar vermisler.Fazla yatirim yapmasalar bari , yazik olacak.Simdi dayanisma sirasi solda haydin pamuk ellerinizi cebinize atinda getirisi olmayagi acik filminize katkida bulunun.Öyle senlik havasinda bayrak sallayip icip tepinip slogan savurmayla dava adami olunmuyor beyler Birakin reytingi olmasin, davaniz ugruna neden Türkan dizisini devam ettirmediniz? Performansinizi begenmiyoruz böyle biryere varamazsiniz
  .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir