"Türkçülüğe Karşıyım" Diyen Başbakan (!) | Yazan Gençlik

"Türkçülüğe Karşıyım" Diyen Başbakan (!)

Bir ülkenin başbakanının görevi o ülke insanlarına yani o ülkenin MİLLETİNE hizmet etmektir. Hizmet dediğimiz yol, köprü falan değil o milletin dilini kullanmak, o milletin namusunu şerefini korumak.

Biz hizmeti biraz eksik algılıyoruz. Eğer bize yalan yanlış sözler eder ve iki yol yaparlarsa yetiyor. Ama yetmiyor işte.

Eğer başbakan benim dilimi yurt dışında konuşmuyorsa ne işe yarar ?

Eğer başbakan benim milletime dil uzatan şerefsizlerden hesap sormuyorsa ne işe yarar ?

Eğer başbakan milletini 36 etnik gruba bölerse ne işe yarar o başbakan ?

Eğer başbakan ülkesinin bölünmez bütünlüğünü bozmak isteyenlerle iş birliği içerisine giriyor ama ülkesinin milliyetçi vatandaşlarının görüşlerini dikkate almıyorsa ne işe yarar  o başbakan ?

Benim kardeşlerimi katlederlerken ne halt yemeye orda oturuyorsun eyyyyy başbakannnnnnn ?

Yav hadi anladık Türk’lükle ilişkin yok. Türk olanlar senin için önem arzetmemekte. Doğu Türkistanlı ırkdaşların aynı zamanda din kardeşin. Irkına saygın yokta dininedemi saygın yok be adam.

Başbakana bu konularda zaten uyuzum. Ama buıgün mecliste söylediği söz sonrasında benim başbakanım olmaktan çıkmıştır. Yalnızca ülkemin başbakanıdır. Ne diyor Sayın Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı “Kürtçülüğe de Türkçülüğede Karşıyım”  Ne demek oluyor şimdi bu ? Ben amerikancıyım mı ? Yoksa ben arapçıyımmı ? Yoksa her ikisi mi ?

Bir insan kürt ise kürtçü olacaktır. Olması gerekir. Bir insan Türk ise Türkçü olması gerekir. Kürtçülüğün amacını, aslını astarını bilmem ama Türkçülüğün reddedilecek bir tarafı yoktur.

Nereden çıktı bu Türkçülük ?

Rusya’da 1905 Devrimi’nden önceki günlerde Azerbaycan Türkü ve Tataristan Türkleri aydınları tarafından ortaya atılmış, 1908’de II. Meşrutiyet’in ilanından sonra Osmanlı İmparatorluğunda geniş yankı bulmuştur. İttihat ve Terakki yönetimi içinde Ziya Gökalp’in başını çektiği Turancı görüşler egemen olmuştur. Devrik Osmanlı Komutanı Enver Paşa, 1918-1922’de, karışıklık içinde olan Rusya’da Turan fikrini canlandırmaya çalışırken öldürülmüştür.

Cumhuriyet’in İlanı’ndan sonra Atatürk zaman zaman Turancı duyarlıkları okşayıcı konuşmalar yapmış ve TC banknotlarında [4] ve pullarında bozkurt gibi Türklüğün sembollerini kullanmıştır.

Türkçülüğü anlamak için Türkçülüğün önderlerinden Ziya Gökalp’in Türkçülüğün Esasları kitabını okuyabilirsiniz.

Türkçülüğü kısaca şöyle tanımlayabiliriz : Türkçülük Dünya üzerinde yaşayan bütün Türk’lerin yaşam standartlarını arttırmak. Türk’lerin dünya üzerinde güçlü olmalarını sağlamak. Dünya devletlerinin arasında söz sahibi olmak.

Soruyorum sizlere bu amaçların nesi ırkçılıktır ?

Türkler ne zaman ırkçı oldularki Türkçülük ırkçılık olsun eyyyyy Sahte Patlıcan ? Sen Türklerin ırkçılık yaptığını da söylersin yakında. Öyle birşey söylersen yedi sülalenden hesap sorulur unutma ?

Türkçülükten çekinen bir başbakan ne işe yarar bu ülkede ?

Diyarbakır’da o beş para etmez adamların ismini sayarken neden Ziya Gökalp’i saymadığını şimdi çok iyi anlıyorum.

Meğer sen Türkçülük düşmanımışsın. Ama orada saydığın adamlar kürtçüydü. Nasıl oluyorda kürtçülüğe, Türkçüğe verdiğin önemden fazla önem verirsin?

Türk’lerin yaşam standartlarının artmasını amaçlamaktan neden kaçıyorsun ?

Yedi sülalen rahata erdi senin için herşey bitti tabi. Fabrika kurmayan akraban kaldımı ?

Kürşad Altan

2 yorum yapılmış

  1. Her Seçim Öncesi aynı olayları yapıyorlar…
    Her Seçim öncesi sanki PKKlılarla düşman gibi duruyorlar…
    Seçim Sonrası kardeşimiz canımız öpüyorlar öpüşüyorlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir