Türkiye Aniden Soğudu | Yazan Gençlik

Türkiye Aniden Soğudu

Bütün yaz boyunca inim inim inleten sıcaklar birden yurdu terk etti. En azından İstanbul’da inim inim inledik. Bütün yaz boyunca sıcak geçirdik günlerimizi. Çok fazla terledik, hatta iş yapamaz hale geldik. Kuzeyden gelen soğuklar bütün memleketi soğuttu. Şuan saat 01:58 1 Eylüle girmiş bulunmaktayız ve evimin pencerelerinden gelen soğuk iliklerime kadar giriyor. Bütün ciğerlerim soğuk hava kütlesiyle doldu.

Sıcak havalardan bunalan İstanbullular rahat bir nefes alacak gibi. Maalesef havaların dengesi iyice bozuldu. Sağ olsun biz insanlar doğanın doğal dengesini bozmak için elimizden geleni yaptık. Havayı kirlettik, denizi kirlettik, çevreyi kirlettik, ormanları kirlettik, kendimiz kirlendik işte bunların hepsini biz insanlar yaptık. Yaptık bunları da daha kendi içimizde bile bir karar veremedik. Herkes birbirini suçluyor. Bütün insanlar, insanlardan şikayetçi. Böyle garip bir durum var. Ortada bir suçlu var ama kim ? Bunu tartışmamız gerekiyor. Havalar soğudu. Artık herkes her tarafına dikkat etsin. Açıkta bırakıp şifayı kapmayın. Maazallah bi’ salgın çıkarsa kurtulamayız. Zaten salgınlar ucunda bekliyor çıkmak için fırsat kolluyor.

Ramazan’ın son haftası rahat geçecek gibi. Kuzeyden gelen soğuklar iyi hoşta. Basketbol Milli Takımımız çok küçük bir başarıya imza attı. Ve yunancıkları YENDİ. Basketbol Milli Takımımıza tebrik göndermeden yapamayacağım. Ellerine Sağlık.

SOĞUKLARA DİKKAT.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir