Türkiye Teröre Karşı Tek Yürek Oldu | Yazan Gençlik

Türkiye Teröre Karşı Tek Yürek Oldu

Vodafone Arena yakınlarında gerçekleştirilen hain saldırı sonrasında büyük bir kenetlenme ile farlı takımların taraftar gurupları bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Patlamanın olduğu bölgede toplanan taraftarlar Türk bayrağı açarak teröre karşı tepkilerini gösterdiler.

futbolda-tek-yurek

Taraftarlar hain saldırının gerçekleştiği yere karanfiller bıraktılar ve şehit olanların isimlerini okuyarak andılar. Yapılan bu anlamlı birleşme 2 saat sürdü. Son olarak yapılan basın açıklaması sonrasında bu güzel görüntüler sona erdi.

Vatandaş bugün olduğu gibi dünde bir çok ilde sokağa dökülerek Vodafone Arena yakınlarında PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain saldırıyı kınadılar. Arabalar ile konvoylar oluşturarak “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları atarak özellikle polis memurlarına her zaman destek verdiklerini gösterdiler.

Futbolculardan da anlamlı destekler sürmekte. Yapılan maçlarda özellikle polislere karanfil verilmekte ve onların yalnız olmadıkları vurgulanmakta. Galatasaray Gaziantep maçında Yasin’in gol sevinci ise herkesi duygulandırdı. Gol sonrasında polise selam veren Yasin, koşarak polislerin yanına gitti ve onlara sarılarak çok anlamlı görüntülerin ortaya çıkmasını sağladı.

Bu yaşananların yanı sıra ünlüler de polis karakollarını ziyaret ederek onlara destek mesajı verdiler. Bir çok ünlü karakollarda polisler ile fotoğraf çektirerek sosyal medya da paylaştılar. Polislere yapılan bu destek ile de yapılan açıklamalarda polislere çok büyük bir moral olduğunu ve bu durumdan çok memnun olduğunu açıklayan polisler oldukça duygulu anlar yaşadılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir