Türkiye'nin Eğitim Portalı | Yazan Gençlik

Türkiye’nin Eğitim Portalı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde açılan www.egitim.gov.tr internet sitesi öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor. Türkiye’nin Eğitim Portalı sloganıyla açılan bu internet sitesi öğrencilere öğretmenlere ve velilere yönelik hizmet veriyor.  Türkiye son zamanlarda E-Devlet politikalarıyla önemli adımlar attı. İnternet kullanımı yaygınlaşıyor ve herşey dijital ortama taşınıyor. Bunun biraz tehlikesi olsa da kolay olması bütün tehlikeye bedel oluyor. Bu eğitim portalı bize bazı kolaylıklar sunuyor. Bu proje daha gelişme aşamasında.  Şuanda ilköğretim okulları için var olan portal umuyoruz liseler içinde aktif olur. Siteyi Resimlerle sizlere anlatayım.

www.egitim.gov.tr adresine girdiğimizde karşımıza çıkacak ekran şu şekilde

Eğitim

Soldaki menülerden dilediğimizi seçip işlemi gerçekleştirebiliyoruz.  Bizim için önemli olan öğrenci bölümü onu seçip ilerliyoruz. Aslında öğretmen bölümüde merak etmiyor değilim. Ama malesef öğretmenler için olan bölüme girme yetkimiz yok 🙂

Eğitim

Güvenlik Kodunu, TC KİMLİK Numaranızı ve okul numaranızı girdikten sonra giriş butonuna tıklıyouz.

Eğitim

Bu şekilde bir ekranla karşılaşacaksınız. Gördüğünüz gibi sol üstte isminiz yazacak. Burada benim adım yazıyor ama siz giriş yapınca sizinki yazar 🙂 Bir derse tıklayıp ilerliyoruz.

Eğitim

Ben 6. sınıfta değilim ama buda benim hesap değil zaten. Lise öğrencileri böyle bir ekranla karşılaşamıyor o yüzden bir başka öğrencinin hesabını kullanıyoruz. (Tanıdık ) 🙂 Neyse buradan üniteyi seçip künye ile bilgilerine bakabiliyor izleyebiliyor veya bilgisayarımıza indire biliyoruz. Biz izleyi seçiyoruz.

Eğitim

Ders karşımızda. Artık animasyonu izleyebilir. Konu hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

www.YazanGenclik.Com

Kürşad altan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir