Twitter Mesajlarda Karakter Sınırını Kaldıracak | Yazan Gençlik

Twitter Mesajlarda Karakter Sınırını Kaldıracak

Twitter Uygulaması

Twitter’ı diğer sosyal platformlardan ayıran bir özelik de karakter sınırlamasıdır. Bildiğimiz gibi Twitter’da tweetler ve direkt mesajlar 140 karakterle sınırlanmıştır. Ancak Twitter’ın direkt mesajlarında 140 karakter sınırlandırılması kaldırılacak. Açıklama yetkililerden yapıldı.

Twitter Uygulaması

Pek direkt mesajlar neden 140 sınırlamasından kurtulacak ? Bu konu ile ilgili en kuvvetli ihtimal markaların Twitter’ı aktif ve yoğun şekilde kullanması olarak gösteriliyor. Markaların müşterileri ile iletişim kurdukları en yaygın araçlardan biri Twitter. Müşteriler Twitter üzerinden direkt mesajlarla markaların müşteri temsilcilerine sorular soruyorlar. Bu yöntem git gide yaygınlaşıyor. Ancak sorunlardan biri 140 karakter sınırlaması… Müşterilerin soruları doğal olarak 140 karaktere sığmayabiliyor. İşte bu can sıkıcı nedenden dolayı Twitter direkt mesajlarda karakter sınırlamasını kaldıracak. Bu soruna geç de olsa bir çözüm olacağı düşünülüyor.

Twitter Messenger Uygulaması Mı Geliyor ?

Akıllara takılan diğer bir ihtimal ve soru ise; Twitter Messenger uygulaması geliştirecek mi ? Karakter sınırının kalkması bu ihtimali kuvvetlendirmedi değil. Eğer böyle bir gelişme olur ise Twitter kullanıcı sayısını katlayabilir. Facebook mesajlaşmayı başlattığında kullanıcıları platformda daha fazla zaman geçirmeye başlamışlardı.

Neden Twitter’da tweetler 140 karakter ?

Derseniz. Twitter başlangıçta bir sms, kısa mesaj uygulaması olarak geliştirildi. 1 sms ise 160 karakterden oluşmaktadır. Yani smsler 160’ar karakterlerle ölçülüyorlar. Ne demek bu ? 160 karaktere kadar olan smsler 1 sms, 160 üstü karakter ile 320 arası 2 sms… Kısaca smsler karakter sayılarına göre ücretlendiriliyorlar ve bu ücretlendirme birimi 160 karakter baz alınarak yapılıyor. Twitter sms uygulaması olarak düşünülmüştü. Bu yüzden de tweetler 160 karakterden fazla olmamalıydı. 160 karakterin 20’si tweeti atanın adına ayrıldı. Kalan 20 karakter ise asıl tweete kalmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir