Type Wheel - Oyuk Albüm | Yazan Gençlik

Type Wheel – Oyuk

Bir zamandır Samsun’da bulunan Filo Müzik Stüdyo‘da albüm kayıtlarını, altyapılarını ve mix işlemlerini hazırlamış bulunuyor. Genellikle abstract hiphop dalında baş gösteren Ağaçkakan, Kayra, Ados gibi bir diğer başarılı Türkçe Rap Müzik müzisyenleri ile birlikte çalışmalarda bulunmuş olan  Ayrıca prodüksiyon işlemleri olarak Zet, Farazi, I’mpty ve Armonycoma or slt ile de çalışmış bulunuyor. Altyapıları bazen başkasına ait olsa da bütün şarkı sözleri kendisine ait bulunmakta. Liriklerinde abstract tarz bulunurken altyapılarında ise noise hiphop, down-tempo hiphop melodileri çalıyor.

Diskografisinde Stammticsh, Intersecting Parallels ve önceden Üvey gurubu içerisinde yapmış olduğu Vaveyla albümünden uzun bir ara sonra Oyuk albümünü dinleyicilerinin kulağına armağan bırakan Samsunlu, son çalışması gerçekten adından çokça söz ettirecek derecede etkili ve başarılı.


Yapım süresi yaklaşık 1 yıl diye bildiğim albümün ilk habercisi parça kendi Youtube kanalında yayınlandıktan bir süre sonra ön arka kapakları ve tracklist kapağı da paylaşılıyor ve çok geçmeden dinleyicilerin uzun süredir merakla beklediği projeyi Type Wheel piyasaya sürüyor.Albümün kapak ve tracklist fotoğraflarında, Emre Karancan‘ın imzası bulunuyor. Görüldüğü gibi herkesin kafasında farklı bir tanım oluşturacak olan soyut çalışma albümün kendisine de tam olarak uygun biçimde duruyor.

İncelemeler

01: Arkadaşız Belki
02: Kan ve Kir
03: Ketum
04: Toz
05: Kırmızı Şal Görmüş İspanyol Boğası
06: 891

Hakkında bir çok platformda yazılar, incelemeler yazılan ve bunu da hak etmiş projenin ne zaman basılacağı hakkında bir bilgimiz maalesef bulunmuyor. Bu yazıdan sonra Type Wheel’i daha önce hiç işitmemiş birisi dahi uzun zamandır dinliyormuş kadar olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir