Ülkücüler Bu Duruma Tepkisiz Kalmamalı | Yazan Gençlik

Ülkücüler Bu Duruma Tepkisiz Kalmamalı

Bugün MHP yeniden şekillendirilmesi için yapılan çalışmalar hız kızandı ve kazanmaya da devam edecek. Ülkücü kimliğe sahip olan ve itibar görenler bir bir Ülkücü hareketin içinde uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır. Bunun örneklerini de kaset ve tutuklama olaylarında yaşadık.

Bireysel olarak iki kişinin kendi düşüncelerini karşılıklı yorumlarını paylaşmayı suç sayan bir düzenle karşı karşıya kalınmıştır. Bu konuşmalarda suç unsuru oluşturmasa da suç sayacak derecede alçalan bir bir yapıyla kişilerle kurumla karşı karşıyayız. İşin acı yanı Ülkücüler tarafından olan kısmı sessizliğe gömülmeleridir, tepkisizleştirilmeleridir.

MHP üzerinde oynanan oyunlar bugün hedefine yavaş yavaş ulaşmaktadır. Ne var ki ülkücülerin bir kısmı da bu ayak oyunlarına aldanıp kendilerini ayakçı konumuna sokmaktadırlar…

Devlet beyin gitmesini isteyen ülkücüler abuk subuk konuşmalara başlamışlar ama onlarda da anladığımız ülkücülük ahlakından uzaklaşmış olmalarıdır. Eğer lider değişecekse bunun cevabı kongrede verilir. Mahalle karıları gibi dedikodu yaparak değil.

Bizler teşkilat adabı aldıysak ülkücüler olarak ona göre hareket etmeliyiz.
Neticede Lideri belirleyen unsur bizleriz. Delegeleri belirleyen ve liderin seçilmesinde etken olanlar delegelerdir bizim belirlediğimiz delegeler. Herkes adam gibi delegesini belirlesin nasıl bir lider istiyorlarsa o delegelerde öyle bir lider bulsun.

Devlet beye saldırmanın ülkücü hareketin mensuplarına saldırmanın anlamı yok bu ülkücü kimliği taşıdığını belirten kişinin ülkücü kimlikten uzaklaşmasının göstergesidir.

Şimdi bizlerin daha dikkatli olması gerekir. Ayak oyunlarında ayakçı konumuna düşmememiz için akıllı ve uyanık bir şekilde hareket etmeliyiz. Bugün yapılmak istenen yeniden oluşturulmak istenen MHP de tabana sözü geçen kişilerin bir kısmı baskı altında. Bir kısmı da Yusuf Ziya ARPACIK ve Erdem KARAKOÇ gibi yalan iftiralarla ceza evlerine konulmaktadır. Bunun başlıca sebeplerinden biriside MHP deki yeni oluşumda bu ülkücülerin oluşumun dışında kalmasını sağlamak ve gözdağı vermektir. Devlet Bahçeli’siz bir parti düşünülürken, ülkücü harekette söz sahibi sevilen kişiler de içerilere atılmaktadır. Bunlar dışarda olursa bu mihrakların oyunlarının bozulacağı bilinmekte…

Bu gün bu değişimin aktörleri ister AKP olsun ister Cemaat olsun İsterse de emniyetten üst düzey olsun ama anladığımız tek bir şey var bu yeni yapılanmanın aktörü ABD dir diğerleri de bu oyundaki ayakçılardır.

Sebepsiz yere alınan ve Diyarbakır mitinginin olması için canla başla çalışanlardan ve mitingin düzenlenmesine sebep olana yol hapis olarak gösterildi. Sebep çalışan ülkücü olmayacak. Eğer bir ülkücü çalışıyorsa Anadolu’da Türkiye’nin her yerinde bu tehlikelidir onlar için…

Çünkü ülkücü çalıştı mı biliyorlar ki halk uyanacaktır.

Bu nedenle de çalışan ülkücüler hapsi boyluyor.

Erdem KARAKOÇ ve Yusuf Ziya ARPACIKTA olduğu gibi…

Yusuf Hoca şimdi serbest, özgür.
Ya Erdem KARAKOÇ …

ERDEM BAŞKANIMIZIN UĞRADIĞI HAKSIZLIĞI HER YERDE DİLE GETİRMELİ VE HAKSIZLIĞIN SONA ERMESİ İÇİN ÇALIŞMALIYIZ.


Kaynakça
1. HedefTuran.com erişim tarihi: 20.06.2011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir