Reina Gece Kulübüne Silahlı Saldırı 39 Ölü | Yazan Gençlik

Ünlü Gece Kulübüne Silahlı Saldırı 39 Ölü

İstanbul Ortaköy’de bulunan ünlü gece kulübü Reina’da dün gece uzun namlulu silahla rastgele ateş açılması sonucu 39 kişi hayatını kaybetti. 15 ila 16 kişinin yabancı uyruklu öldüğü hain saldırıda güvenlik nedeni ile ortadan olan 1 polis şehit oldu.

reina-saldirisi

Saldırgan kapı önünde olan polis ve bir vatandaşı şehit ettikten sonra içeri girip rastgele ateş açtı. Açılan ateşte ise 39 kişi hayatını kaybetti. Saldırı sonrasında çok sayıda güvenlik biriminin alarma geçmesi ile güvenlik tedbirleri artırıldı ve olayla ilgili soruşturma başladı.

Olay sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul’a gelerek bilgi aldı ve bazı açıklamalarda bulundu. 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda 69 kişi ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Hayatını kaybedenlerden 18 kişinin ise kimlikleri henüz açıklanmadı. Ayrıca tedavi görenlerden 4 kişinin durumunun ağır olduğu gelen bilgiler arasında. Gece 01:15 sırasında gerçekleşen hain saldırıda saldırıyı gerçekleştiren kişi ise hala aranmakta. Bu olaylar sonrasında polis hem karadan hemde denizden gece kulübünü sardı ve güvenlik tedbirlerini artırdı.

Saldırı sonrasında ise Adli Tıp önünde acılı ailelerin bekleyişi sürüyor. Kimlik tespitlerinin devam etmesi ile bekleyiş sürerken kimliği belirlenenler ise açıklanmaya devam ediliyor.

Hükümetten gelen sert tepkiler ile de saldırı kınandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırının kaynağını yok edeceğiz açıklamasında bulundu. Hükümet ve yetkililer tarafından özellikle Twitter üzerinden bir çok açıklama yapılarak saldırı kınandı. Şuan için soruşturma devam ederken bir çok noktaya güvenlik güçleri operasyon düzenlemekte.

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/icisleri-bakani-soylu-saldirgani-y-gundem-2371201/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir