Var mı Başka İsteğin ? | Yazan Gençlik

Var mı Başka İsteğin ?

BDP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, herkesi asker gibi gören, herkesi asker gibi düşünmeye zorlayan, tek tipçi, asimilasyoncu, hamasetçi, ırkçı, ayrıştırıcı eğitim politikalarında vazgeçilmesi gerektiğini belirterek, ” Milli Güvenlik derslerinin içeriğindeki tekem kavramlar, ölüm şehitlik, kırmızı rengin kan ve bayrakla özdeşleşmesi ve gerektiğinde bu değerler uğruna can verilmesi, Türkiye’nin etrafının düşmanlarla çevrili olduğu kavramlardır. “ demiş.

Bu sözleri bir partinin milletvekili söylüyor. Hem de her ay cebine 10 bin lirayı koyan milletvekili…

Sonra da devlete, orduya, milli değerlerimize küfreden bir milletvekili. Evet, işte bu utanmaz adamlar yüzünden terör olayları tavan yaptı, milli değerlere saygısızlık arttı, bayrağa ve vatana sevgi azaldı.

Bu herifler ceplerine parayı indirirler sonra da konuşurlar. Şimdi bu adamın ne dediğine bir bakalım…

Milli Güvenlik derslerinden şikayetçi oluyor, ölüm-şehitlik kavramlarına bozuluyor, kırmızı renginin bayrakla özleştirilmesi ve uğruna can verilmesi sinirini bozuyor.

Yahu sen hangi ülkede yaşıyorsun ?! Bu kadar saçmalık olmaz…

Başka ülkede bu sözler söylense olay çıkar ama bizim ülkede her şey güllük gülistanlık!

Yakında özerklik ilan etseler kimse kılını kıpırdatmayacak, bu çok vahim bir durumdur! AKP’nin halkı nasıl uyuttuğunu ve gündemden kopardığını açıklar bu olaylar.

BDP zaten her zaman PKK’nın yandaşlığını yapmış bir parti. Eli kanlı teröristlerin siyasi kanadı. Aslında DTP kapatılmamalıydı. BDP de kapansa ne olacak yeni bir parti kuracaklar. Bunların parti açmasına izin vermemek gerekiyor. Onların yeri dağda, ovada çünkü.

Yazdıklarım Kürtçüleredir. Kürtlere asla değildir. Zaten bu ne dediği belli olmayan adamların ve teröristlerin Kürt haklarını savundukları falan da yoktur.

Bunlar vatanseverliği faşizm olarak görmektedir, kendi yaptıkları sosyalizm bizimkisi ise ırkçılık, nasyonalizm…

Ama onlar Türk kelimesini bile kullanmazlar. Biz Kürt deriz. Bizim böyle bir sorunumuz yoktur. Onların vardır. Çünkü çıkarları vardır. Halkın desteğini kazanarak özellikle Doğu’daki halkın sempatisini kazanarak para kazanmak, rant sağlamak bu işten…

Vatan uğruna can veren şehitlerimizin aralarında Kürt kökenli olanların kemikleri sızlıyor!

Kuvayı Milliye Şehitlerinin de kemikleri sızlıyor…

Bu adamlar milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışıyor. Kanmayalım, tahrik olmayalım, sağduyulu olalım tamam ama gerçekleri de lütfen görelim artık!

Devrim Kemal’in notu: Vatansever Atatürkçü Cumhuriyet gazetesi yazarımız Deniz Som’u kaybettik. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun…

1 yorum yapılmış

  1. Güzel yazı olmuş. Elinize sağlık. Malesef ülkemizde böyle bir durum var. Adamlar o kadar rahat hareket ediyorlar ama halen avrupada bize demokratik hak vermiyor diye ağlıyorlar. Hoş bunlara ne kadar verirsen o kadar isterler. Hiç bir zaman haklı olamayacağız zaten. O yüzden madem demokratik hak vermiyorlar diyecekler bizimkilerde demokratik hak vermezler olur biter. Ama yok yapamıyorlar. Hakkından fazlasını isteyen adama hiç bir hak verilmez. Kural bu kadar basittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir