Vatan Sevdalısı Erdem Karakoç | Yazan Gençlik

Vatan Sevdalısı Erdem Karakoç

Oradaki arkadaşlar gidip oturma eylemi yapalım gidip basın açıklaması yapalım dedikçe böyükler hep olmaz bekleyelim dediler.Yine orada oturmaya devam ettiler bacak bacak üstüne atıp kapalı kapılar arkasında kulis yaptılar her zaman olduğu gibi..
Çoğu içeri alınan ülkü abidelerinin arkadaşları omuz omuza veripte dava için mücadele ettiği kişilerdi.


…Bir ara bir fısıltı daha dolaştı dedilerki sessiz olun tepki vermeyin bu durum sizleri(mhp) rahatlatacak ve orada bulunan ülkücüler demokratik olan tepkilerini vermek için beklerken bu söz üzerinede suskunluğa terk edildiler.Böyükler mevki makam peşinden koşarken biz bu adamlarla yıllarca omuz omuza yürek yüreğe idik bizlerde utanılacak bir şey varsa ortağız demediler.360 derece dönüp durdular..Mevki makam demek insanı böyle değiştiriyor.Suçsuz olduklarına inandıkları dava arkadaşlarını bu iki söz üzerine çok ama çok kolay bir şekilde satmışlardı.Ankarada dayımız ses versin öyle konuşalım dediler..Bu devranın zamanında özelliği demekki arkadaşlarını hemen satmakmış..


Zaman öyle hızlı geçtiki umutlar adliyeye kaldı.Adliye önünde bekleyen yiğitler öyle umutlu idilerki Türk adeletinin doğru karar verip bu haksız duruma son vereceğine inanmışlardı.Hürriyetleri ellerinden alınan ağabeyleri can dostları serbest bırakılacak diye beklerlerken sabaha karşı hepside açıklanan kararla yıkıldılar.


Sevk esnasında yürekli yiğitler ülkü abideleri için etten set kurdular araçların önlerine onlarda biliyorlardı bir fayda etmeyeceğini ama böyük ağabeyleri gibi yapmaktansa en azından onların yanında olduklarını bilmelerini ve onlara atılan iftiralara inanmadıklarını göstermek istediler.


Böyük ağabeyler halen suskun ve sessizler 40 günü geçti …Bir kısmı serbest bırakıldı ..Görünen o ki birileri rahatlamıştı..Bir kurban istenilmişti MHP nin rahatlaması için o kurbanda seçilmişti.Çünkü artık kimse MHP ile uğraşmayacaktı.Bu kurban Türkiye genelinde partilerin yapamadığı çalışmaları yapan köy köy dolaşan bu ülkenin güzel evlatlarıyla kucaklaşmasını dertleşmesini bilen ve doğrunun ne olduğunu anlatan birisiydi.Kardeşliği komşuluğu vatan millet sevgisini herkesin dilinde anlatan birisi..Bu kişi belli odakları rahatsız etmiş olmalıki arkadaşlarıyla birlikte gözaltına alındı.Bu kişi ülkücü camianın dışında türk milletinin her kesimden tanıdığı birisiydi.


Milleti ile kucaklaşması hürriyetinin elinden alınmasına sebep olmuştur  Erdem KARAKOÇ’UN .

Çalışmaları belli odakların gözünden kaçmamış ve bu çalışmaların kesilmesi için hürriyeti kısıtlanmış ve taş medrese ye tekrardan yollanmıştır.


Evet rahatlama oldu..birilerinin penceresinde..
Utanılacak şeylerde çıktı ama  Erdem KARAKOÇ için değil.
Kendisi ile omuz omuza veren kişiler, yıllarca mücadele verenler onu yalnız bırakarak  iki sözle utanılacak şeylere imza attılar..
Bundan daha utanılacak bir durum varsa çıksınlar söylesinler…


ATSIZ hocanın şiirinde belirttiği gibi :
Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz
Çünkü bu yol kutludur gider Tanrı dağına
Halbuki yoldaşını yarı yolda bırakıp kaçanların
Topuda değişilir bir sokak kaltağına..


BÖYÜK ağabeyler Utanacağınız şeylerle güzel yaşayınız..
Bilinizki Erdem KARAKOÇ utanmayacağı utandıracak bir durumu olmamasına rağmen güzel yaşamı hürriyeti gasp edilmiş kısıtlanmıştır.Sizler varın sıcak yataklarınızda rahat uyuyun..


Erdem KARAKOÇ’lar kolay kolay yetişmiyor.


Erdem KARAKOÇ’UN yıpratılmasına ve millet için çalışmalarının engellenmesine göz yuman herkeside kınıyoruz.


VARIN UTANACAĞINIZ ŞEYLERLE BAŞ BAŞA  YAŞAYIN BÖYÜK AĞABEYLER…. 

Kaynak : hedefturan.com

 

1 yorum yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir