Vurulduk Yine Can Evimizden... | Yazan Gençlik

Vurulduk Yine Can Evimizden…

Neredeyse her gün bir patlama ile kapatıyoruz gözlerinizi geceye ve bunun ağır bilançosu ile uyanıyoruz güne. Ardı arkası kesilmeyen eli kanlı terör örgütlerinin ülkemizi, milletimizin, birlik ve beraberliğimize düşmanlıkları devam ederken cengaverlerimiz koşuyor şehadete. Bizi bu şekilde bitirebileceklerini zannediyor olmalıdırlar ki şehitler ordumuza her gün birileri daha ekleniyor. Ama yanılıyorlar ki bizler şehitlerimizden aldığımız kuvvet ve ilhamla bitmeyeceğiz, tükenmeyeceğiz, bölünmeyeceğiz…

Yine dün gece İstanbul’ da bir patlama haberi ile sabahlamış ve bunun tarifi olmayan bir acı, his ve nefret duygularıımızla şehit ve yaralılarımızın artan sayılarını takip ediyor ve bu beni göz yaşları içerisinde  milli duygularıma daha da yakınlaştırıyor, tarihteki bu tip baş kaldırış olaylarının nasıl bertaraf edilğiniedilğini ve dış politikada ki oyunları daha iyi anlamaya sevkediyordu.

Kürşad’ ın kırk çerisiyle Çin sarayını basması gibi

Atilla’ nın atını Viyana önlerine kadar sürmesi gibi

Kılıç Arslan’ ın Miryakefelon’ da ki zaferi gibi

Bu gün de Kadim Türk ordusunun ve Yüce Türk milletininbu hain terör odaklarını ve destekçilerini bertaraf ederek Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kudret ve gücünü onlara göstereceğine inanıyorum.

İnanmak; başarıya giden en iyi yoldur. Ancak bu tek başına bir anlam ifade etmez. İnandığımız uğur da herşeyin en iyisini yapabilmeye çabalamalıyız. Zira en iyi vatan sever mevcut bulunduğu görevini en iyi yapandır. Dolayısıyla da bu hain terör pisliklerini ortadan kaldırmanın yolu inanmak, azim ve kararlılıktan geçmekle birlikte görevimizi en iyi şekilde idrak edebilmemize ve de zamanı geldiğinde paşa paş eğilmeden bükülmeden onların karşısına çıkabimekten geçmektedir.

İstanbul Beşiktaş’ ta yaşanan patlamada vefat eden Şehitlerimize yüce Mevla’ dan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Mustafa ÇETİNKAYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir