WhatsApp Mavi Tik Görüldü Kapatmadan Mesajları Okumak | Yazan Gençlik

WhatsApp Mavi Tik Görüldü Kapatmadan Mesajları Okumak

Dünyanın en büyük mesajlaşma ağı haline gelen ve SMS operatörlerini zarara sokmayan devam eden WhatsApp mavi tik (görüldü) ile kullanıcıları da zora sokuyor. Artık iletinin başarılı olarak gönderildiği değil gelen mesajı okuyup okumadığınızın da karşı tarafa bildirilmesi teknolojik platformların modası haline geldi. Peki bu durumdan nasıl kurtulabiliriz?

WhatsApp Mavi Tik Okundu Nasıl Kapatılır?

Geliştiriciler uygulamaya okundu, görüldü gibi farklı isimler verilen eklentiyi getirince eski düzeni sevenler için de seçenek sunmayı unutmamıştı. İsteyenler Ayarlar Hesap Gizlilik sekmesi altından kapatabiliyor. WhatsApp okundu iletisini pasif hale getirdiğiniz de siz de karşınızdakinin yazınızı okuyup okumadığınızı anlayamıyorsunuz; böyle de bir handikabı var. Çoğu insanın sorduğu asıl nokta ise okundu kapatmadan yani mavi tiki iptal etmeden mesajlar nasıl okunur?

Okundu (Görüldü) Kapatmadan Mesajları Nasıl Okuruz?

Özel ilişkilerin sekteye uğramasına dahi neden olabilecek problemin çözümünde 2 yol mevcut.

  1. Uçak Modunu Tercih Edin: Mesajları okumaya başlamadan önce uçak moduna geçiş yapın. Artık okuduğunuzda gönderene bildirim yapılmayacak. Ancak moda girmeden önce WhatsApp’ı da yanlışlıkla kapatmayın.
  2. Uygulamanın Widget Halini Ekrana Koyun: Testler neticesinde ikinci yol olarak da Widget’i giriş ekranınıza koyduğunuzda buradan da yazıları görebiliyorsunuz. Alanın yetmediği bölümlerde ise aşağı doğru kayayabilmenize de izin veriliyor ve mavi tik belirmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir