Whatsapp Web Masaüstü Nedir? Nasıl Kurulur? | Yazan Gençlik

Whatsapp Web Masaüstü Nedir? Nasıl Kurulur?

Akıllı cep telefonlarımızdan iletişimi sağlamak için vazgeçemediğimiz uygulamalar arasında olan Whatsapp aslında uzun süredir beklenen masaüstü programını artık kullanıcılarına sunuyor. Bir çok anlamda avantaj sağlayan program özellikle bilgisayar başındayken telefondan yazmaktansa bilgisayardan yazmayı isteyenler için muhteşem bir hizmettir. İlk zamanlarda iOS sistemler için uyumlu olmasa da şuan hem Android hem de iOS uygulamalar için program çalışabilmektedir.

whatsapp-web-masaustu

Whatsapp Web Nasıl Bağlanılır?

Bunun iki yöntemi var. Birincisi https://web.whatsapp.com/ web adresine girerek karekodu okutarak internet tarayıcınızdan giriş sağlamaktır. Bir diğeri ise programı https://www.whatsapp.com/download/ web adresinden işletim sisteminize uygun olan sürümü indirmektir. Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra yine karekodu okutarak Whatsapp’ı bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.

Whatsapp Web Karekod Nasıl Okutulur?

İnternet tarayıcınızdan veya bilgisayarınıza indirdiğiniz programdan mesaj alıp mesaj yazabilmek için cep telefonunuzdan karekod okutmanız gerekmektedir. Android’de Whatsapp Web açmak için cep telefonları için cep telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına giriş yapın. Ana ekranın sağ üst köşesinde alt alta 3 nokta vardır. Oraya dokunun ve çıkan seçeneklerde WhatsApp Web yazan seçeneğe dokunun. Bunu yaptığınızda karşınıza karekod okuma ekranı çıkacaktır. Buradan bilgisayardaki kodu okuttuğunuzda anında program açılacaktır. iOS Whatsapp Web karekodu açmak içinse uygulamaya girdikten sonra ayarlardan Whatsapp Web seçeneğini kullanmanız yeterlidir.

Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basittir. Programı açtıktan sonra sol tarafta cep telefonunuzda görüştüğünüz bütün arkadaşlarınız ve rehberiniz çıkmaktadır. Burada bilgisayarınızdan istediğiniz kişiye mesaj gönderebilirsiniz. Bildirimleri de açarak size mesaj geldiğinde uyarılmanızı sağlayabilirsiniz. Whatsapp Web bilgisayarınızda açık olduğunda mesajın uyarısı öncelikle bilgisayara gelecektir. Eğer bilgisayarda programı açmazsanız kısa bir süre sonra cep telefonunuza uyarı gelecek ve böylece mesajınıza bakabileceksiniz.

2 yorum yapılmış

 1. Merhabalar whatsapp wep programını tabletime yükledim ve tabletimde görmek istediğim telofona barkotu okuttum.
  Ama daha sonra kullanırken yanlışlıkla bana tablette yeniden barkodu gösterince başka bir telofondan yeniden okuttum ve ilk kayıttaki telofon silindi ikinci telofondaki tablete aktif oldu simdi elimde eski telofonum yok ama o mesajlarıma tekrar ulaşmak istiyorum acaba ilk kayıt yaptığım telofondaki watsapp hesabıma geri dönebilirmiyim.şu anda tablette ikinci telofondaki watzapp hesabım aktif lütfen bilgi rica ediyorum ilk aktif ettiğin telofona şu an ulaşamıyorum

  Saygılar

  1. Merhaba Ozy WhatsApp Web de iki şekilde telefon değiştirme olayı var:

   Farklı telefon tipi

   Eğer bir telefon tipinden diğerine geçiş yapıyorsanız, mesela bir iPhone’dan Android’e geçiyorsanız, ve telefon numaranız aynı kalıyorsa hesap bilgilerinizi koruyabilirsiniz. Bu bilgiler telefon numaranıza bağlıdır. Yeni telefonunuza WhatsApp’ı indirip numaranızı doğrulamanız yeterlidir.

   Not: Mesajlarınızı farklı telefon tipleri arasında taşıyamazsınız.

   Eğer bir telefon tipinden diğerine geçiyorsanız ve telefon numaranız aynı kalmayacaksa, WhatsApp’ı yeni telefonunuza indirerek yeni telefon numaranızla doğrulamanız yeterlidir.

   Önemli: Eski hesabınızı silmeyi unutmayın. Ancak, hesabınızı silmediyseniz ve artık eski telefonunuza erişiminiz yoksa, üzülmeyin. Eğer eski telefon numaranızın yeni sahibi 45 gün sonra WhatsApp’ı yeni telefonunda aktive ederse, o telefon numarasına bağlı olan tüm hesap bilgileriniz tamamen silinecektir.

   Aynı telefon tipi

   Eğer aynı tip bir akıllı telefona geçiş yapıyorsanız, mesela bir Android’ten başka bir Android telefona geçiyorsanız, o zaman mesajlarınızı taşıma opsiyonunuz olabilir. Bu konuda daha fazla bilgiyi için: Android | iPhone | Windows Phone | BlackBerry 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir