WhatsApp'a Mesajı İptal Etme Özelliği Geliyor | Yazan Gençlik

WhatsApp’a Mesajı İptal Etme Özelliği Geliyor

Şüphesiz ki akıllı cep telefonları üzerinden en çok kullanılan programlardan biri olan WhatsApp, her zaman kendini yenileyerek kullanıcılarına daha yararlı olmaya çalışıyor. Son alınan bilgilere göre de WhatsApp’a mesajı iptal etme özelliği geldiği yönünde. Bu özellik sayesinde oldukça büyük bir değişim sağlanabilir.

whatsapp-telefon

Görüşmelerimizde hızlı bir şekilde mesajlaşırken bazen istemediğimiz mesajları karşımızdakine gönderebilmekteyiz. Bu durum çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Özellikle yanlış kişiye atılan mesajlar, fotoğraflar veya videolar sorun olabilmektedir. Şuan ki sürümde ise gönderdiğiniz hiç bir mesajı, fotoğrafı veya videoyu geri alamıyorsunuz. Bu durumda bir çok kullanıcının mağdur olmasına neden olmaktadır.

WhatsApp bu durumu çokça duymuştur ki artık bu sorunun sona ermesi için iptal etme özelliğini denemeye başlamış. Alınan bilgiye göre şuan da test aşamasında olan özelliğin ne zaman güncellemeler ile geleceği belli değil. Bu özellik geldiğinde gönderdiğiniz mesajın üzerine tıklamak ve açılan seçeneklerden iptal et komutunu seçmek mesajın karşı tarafa gitmesini engellemek için yeterli olacaktır. İptal etme özelliği mesajlarda olduğu gibi fotoğraflarda ve videolarda da geçerli olacaktır. Test aşamasında olan özelliğin başkan hangi imkanları tanıyacağı veya hangi yönleri ile kısıtlama getireceği belli değil. Aynı zamanda mesajı gönderirken onay alma gibi seçeneklerin olup olmayacağı henüz bilinmemekte. Bir çok kişinin özellikle isteyeceği bu güncellemenin ne zaman hayatımıza gireceği ise henüz belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir