Yalova Çınarcıkta Tatil | Yazan Gençlik

Yalova Çınarcıkta Tatil

Yalova’ya bağlı Çınarcık ilçesinde tatil yapmayı düşünenler için bir rehber olması için bu yazıcığı sizinle paylaşıyorum. Öncelikle çınarcık çok iyi bir eğlence merkezi. Beach Clupları ile eğlence imkanı sunuyor. Sabaha kadar açık mekanları ile geceleri evde geçirmek zorunda kalmıyorsunuz. Ayrıca orman ve deniz imkanını size sunuyor.

Kamp merkezleri ile kamp yapmak  isteyen doğa severlere kucak açmış durumda. Uzun bir caddesinde gezebilirsiniz.

Çınarcık merkezinde plaj bulunmuyor ancak hemen ilerisinde teşvikiye bölgesinde iyi bir plaj var.

Yalova’dan Çınarcık İskelesine İDO seferleri bulunuyor. Eğer arabasız geliyorsanız deniz yolculuğunuz zevkli geçecektir. İskeleden indiğinizde meydan sizi karşılıyor olacak. İndiğiniz yerden hemen Teşvikiye’ye  gelen minibüsler var. İsterseniz taksileri de tercih edebilirsiniz.

Bol bol pansiyon mevcut ancak pansiyon sahipleri sabah 10 gibi uyanıyorlar… Eğer aracınızla erken gelirseniz biraz yer bulmakta zorluk çekersiniz. Hafta sonu arayarak yerinizi rezerve ettirmeniz daha iyi olacaktır çünkü yer bulamıyorsunuz…

Denize sıfır Çınarcık Pansiyon Fiyatları ise gecelik 80 ile 100 Lira arasında değişmekte. Çınarcık merkezinde’de aynı fiyata ev bulma imkanınız var.

Biz kısa süreli tatilimizde zar zor bulabildiğimiz Teşvikiye’de ki Ayyat Pansiyonu tercih ettik. Denize sıfır bir pansiyon. Çok temiz mekan 🙂 13 oda ile 50 kişi kapasiteli bir pansiyon.

Çınarcık merkezine geldiğinizde taksici abilere kum plaja nasıl gidebiliriz diye sorarsanız size tarif edeceklerdir Teşvikiye’yi.

 

Not : Çınarcık Pansiyonlar – Ay Yat Pansiyon Telefon Numarası : 0226 241 43 41

1 yorum yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir