Yapı Market Sektörü | Yazan Gençlik

Yapı Market Sektörü

Ülkemiz için henüz yeni bir kavram olan yapı market sektörü, ev dekorasyonu ve inşaat gibi alanlarda insanların ihtiyaçlarını bir arada bulabilecekleri bir pazardır. Geçmişte sadece küçük nalbur işletmeleri ile bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan halkımız, şimdilerde hemen hemen her şehirde açılan büyük yapı market alanlarını kullanmayı tercih etmektedir. Pazar büyüklüğü bakımından hızla büyüme gösteren yapı market sektörü, organize yapı marketleri ile daha çok canlanmakta ve gelir dengesinde büyümenin artacağını kanıtlamaktadır.

Yapı market sektörünün bu derece popülerleşmesinde elbette inşaat ve ev dekorasyonu alanlarının büyük etkisi bulunmaktadır. Çünkü yapı market sektöründe satışı gerçekleştirilen ürünlerin %30’u inşaat sektörüne, %70’i ise dekorasyon sektörüne hitap etmektedir. Hal böyle olunca da bu iki bütünleşik sektörü bir araya getirmeyi başaran yapı marketler de tüketicilerin birincil tercihi olmaya başlamıştır. Ayrıca gelişen teknolojik alt yapı ile internet üzerinden satış yapan yapı market zincirleri, ya da e-ticaret sitesinde yapı market kategorisine giren ürünleri satan firmalar da hayatımıza girmiştir.

Dünyanın en büyük yapı market zincirleri ABD’de bulunmaktadır. Fakat ülkemizde de bu durum pek farklı değildir. Çünkü yapı market Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde dikkat çekecek oranda fazlalaşmış durumdadır. İstanbul’da en çok yapı market Ümraniye ilçesinde bulunmaktadır. Burada bulunan kaliteli yapı market zincirleri, İstanbul halkına hizmet vermektedir. Ayrıca inşaat ve dekorasyon firmaları ile de çalışarak hizmet alanlarını büyütmektedirler.

Yapı marketlerin inşaat kısmında en çok el aletleri satışı gerçekleştirilmektedir. Özellikle el aletleri seti alarak evinde meydana gelebilecek ani tamirat durumlarına karşı önlem almaya çalışan insanlar tarafından tercih edilen bu ürünler, yapı marketlerinin bel kemiğini oluşturmaktadır. Çünkü özellikler erkekler için el aletleri ile bir şeyleri tamir etmek, ya da el aletleri ile yeni bir şeyler ortaya koyabilmek adeta bir hobi olmuş durumdadır. Öte yandan el aletleri markaları da en az ürünleri kadar dikkat çekici bir hal almıştır. Bunun en büyük nedeni ise el aletleri modelleri arasında yapılan indirim fırsatlarıdır. Özellikle online alışveriş sitelerinde satılan el aletleri arasında gördüğümüz bu indirim haberleri, günümüzde birçok kişinin internet üzerinden el aleti satın almasına neden olmaktadır.

El aletleri satışı gerçekleştiren online bir alışveriş sitesi olan Evidea.com, yapı market kategorisi ile birçok kişinin tercihi konumundadır. En kaliteli el aletleri için Evidea.com’u tercih ederek siz de geleceğinize katkı sağlayabilirsiniz. Ucuz el aletleri fiyatları ile dolu yapı market kategorisi, Evidea.com’un en büyük fırsatlarının yer aldığı kısımdır. Bu nedenle el aletleri ile tamir yapmaktan hoşlanan beyefendiler için de Evidea.com’un vazgeçilmez olduğunu söyleyebiliriz. Eğer siz de el aletleri satın almak ve yapı market ayrıcalığını Evidea.com’da yaşamak istiyorsanız, mutlaka buradan alışveriş yapmayı tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

Yapı Market: http://www.evidea.com/yapi-market/c/4591

El Aletleri: http://www.evidea.com/el-aletleri/c/14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir