Yeşil Deniz - Kaçalım Buralardan şarkı sözleri | Yazan Gençlik

Yeşil Deniz – Kaçalım Buralardan şarkı sözleri

Yeşil Deniz

Kaçalım Buralardan, TRT1 ekranlarında yayınlanan Yeşil Deniz dizisinin müziklerinden biridir. Tuna Hizmetli şarkı sözlerini yazmakta ve seslendirmektedir.

TRT 1’in ilk bölümlerde Cuma günleri yayınlanan ama daha sonra Pazartesi akşamlarına taşınan, sevilen dizisi Yeşil Deniz dizi müzikleri ile de seyircilerinin gönüllerinde taht kurmaya devam ediyor. Öyle ki dizi komik, samimi ve sıcak hikayesi ile sevenlerinin her Pazartesi temaşası olurken Yeşil Deniz müzikleriyle de muhabbeti oluyor. Yeşil Deniz, komik olduğu kadar acıklı ve buruk bir hikayeyi anlatmaktadır. Öyle ki 1. sezonda, 17. bölümün sonunda baş rol olan Radyocu İsmail’in ilk aşkı Sedef ayrılık mektubunu okuduğunda kaza yapar ve felç kalır. O bölüme damgasını vuran ise Sedef’in kaza anını canlandıran sahnedeki duyguyu seyircilere aktaran Tuna Hizmetli Kaybolalım şarkısının sözleri oldu. Ve şarkı sözleri Yeşil Deniz seyircisinin diline pelesek oldu.

Kaybolalım dizi müziğinin bu kadar sevilmesinden sonra Tuna Hizmetli sözleri yeniden derleyerek Kaçalım Buralardan şarkı sözlerini yazdı. Kaçalım Buralardan dizi müziği ve sözleri 3 kısımdan oluşuyor ve son kısmı Kaybolalım’ın son kısmı ile birebir aynıdır. Kaçalım Buralardan şarkısı Kaybolalım’ın acıklı ve buruk havasını yumuşatmış, daha eğlenceli bir hava katmış.

Yeşil Deniz – Kaçalım Buralardan şarkı sözleri

bu yeşil hapishanenin sebebi
beyaz bir güvercin gözleri deniz mavi
sözleri bıçak gibi

Nakarat X2
toprak kokan elleri yağmur gibi gülümsemesi
ömrümün tesellisi yalanlarımın sebebi

X2
gel hayalim anıları alalım kaçalım buralardan
gel yoruldum yalanları yaşayan gururumdan
bir ömür var bir de aşkımız yeter bu zamana
gel baharım kaybolalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir