Youtube Alternatifi Olabilecek Siteler | Yazan Gençlik

Youtube Alternatifi Olabilecek Siteler

Günümüzde en yaygın video izleme sitesi olsa da bazı zamanlarda engellenmesi ve hatta kapatılması ile karşımıza çıkan Youtube’a alternatif bazı siteler mevcut. İşte Youtube alternatifi olan siteler.

youtube-mobil

1. Vimeo

Genel olarak profesyonel kişilerin işleri hakkında yüksek kalitede videolar paylaşıldığı bir sitedir. Sitenin geniş bir video arşivine sahip olması da Youtube’ye alternatif en iyi site olma özelliğine sahip olmasını sağlıyor.

2. Metacafe

Bu sitede oyunların zor bölümlerinin nasıl geçildiği, farklı ürün incelemeleri, insanların yeteneklerini paylaştığı bir platformdur. Geniş bir video arşivine sahip olması ile de çokça tercih edilen siteler arasında yer almasını sağlıyor.

3. Veoh

Daha çok dizi, film, TV show gibi programların videolarını barındıran sitede hatırı sayılı müzik arşivi de bulunmakta. Youtube’un engellendiği zamanlarda vakti geçirebileceğiniz bir site.

4. Crackle

Sahibi Sony Pictures Entertainment, bu siteyi daha çok çevrim içi TV programlarının bulunmasını sağlamış. Çok fazla beklentiye girmeden TV kanallarını bulabileceğiniz bir site.

5. The Internet Archive

Bu sitede kültürel materyalleri bulmanız daha kolay. Telif hakkı bulunmayan bir çok yayını bulma imkanınız var. Aynı zamanda kitap, müzik, yazılım ve film gibi paylaşımları da bulabilirsiniz.

6. Screen Junkies

Ücretleri olarak kullanılan bir sitedir. Bir çok dizi veya film videosu bulabilirsiniz. Genel olarak komedi ağırlıklıdır. Başlangıçta ücretsiz olarak bir süre video izleyebilirsiniz.

7. MySpace

2000’li yıllarda sosyal medya sitesi olarak karşımıza çıkan MySpace artık video paylaşımına daha çok önem veriyor ve sanatçıların röportajları gibi önemli videoları barındırıyor.

8. The Open Video Project

Bilimsel videoları bulabileceğiniz bir site. Nasa arşivlerinden çıkan videoları bulabileceğiniz gibi bir çok tarihi eğitim videolarını da bulabilirsiniz.

9. 9GAG

Sitenin genel amacı eğlenceli Gif, fotoğraf gibi paylaşımlarda bulunmak olsa da video paylaşımları da oldukça yeterli. Uzun süre vakit geçirebileceğiniz bir arşive sahip.

10. TED

İş dünyası, teknoloji, küresel konular gibi ciddi konularda videolar izleyebileceğiniz bir site. Tabi eğlenceli videoları da bulmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir