Youtube Yeni Video Oynatıcısı ve 360 Derece Video Desteği ile Yenileniyor | Yazan Gençlik

Youtube Yeni Video Oynatıcısı ve 360 Derece Video Desteği ile Yenileniyor

YouTube

Youtube mat objelerin ağırlıkta olduğu mevcut video oynatıcısını daha zarif bir tasarım geliştirerek değiştirmeye hazırlanıyor.

Gün geçtikçe insanlar internette daha çok vakit geçirmeye başladılar. Birçok insan kitap okumak yerine hatta internette blogları dahi okumaktan kaçınıp edinecekleri bilgi ihtiyaçlarını izledikleri videolardan temin etmeye çalışıyorlar. Hal böyle olunca video paylaşım siteleri gün geçtikçe büyüyor ve dünyada en çok ziyaret edilen internet siteleri haline geliyorlar. Tabi bu da rekabeti arttırıyor. Video siteleri de popülaritelerini korumak için sürekli yeniliklere gidiyoralar.  Youtube gibi bir video paylaşım sitesinin de her yeniliği tabi ki büyük bir kitleyi ilgilendirir oldu.

YouTube

Youtube 15 Şubat 2005 tarihinde eski 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş ve Ekim 2006’da Google tarafından satın alınmıştı. İlk başlarda bir sosyal ağ olarak düşünülen ve kullanıcılarının video yükleyip birbirleri ile sosyal etkileşimde bulunmaları planlanan Youtube daha sonra bir video paylaşım sitesine dönüştürülmüştür. Google çatısı altında büyük bir gelişme gösteren popüler video paylaşım sitesi YouTube, daha önce de birçok yenilikle gündeme gelmişti. Bu yenilikler arasında 360 derece video yükleme özelliği de vardı. 360 derece video desteğinin ardından Youtube’un sahibi Google’ın video paylaşım sitesinden kar etmediği ortaya atılmış ve Youtube’un kar etmemesinden dolayı Youtube’un paralı olacağı duyulmuştu.

Yeni Video Oynatıcısı Beklemede
Youtube bu sefer ise ekibinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni bir video player ile gündeme geldi. Üzerinde çalışılan yeni video oynatıcısı Youtube’nin mobildeki video oynatıcısına benzeyecek. Medyaya sızan görüntülerde yeni video oynatıcısının şeffaf olacağı görülüyor. Oynatıcının videonun ilerleyişi gösteren track bar ile oynatma tuşlarının bulunduğu kısım şeffaflaştırılacak ve ekrandan kaybolma hızı arttırılıp ekranda durma süresi kısaltılacak. Tuşlar ise daha zarif bir tasarımla yenilenecek.

Yeni Tasarımı Youtube’de Şimdiden Deneyebilirsiniz.

Daha yayınlamamış olan yeni oynatıcıyı, Youtube’nin İngilizce dilini kullanarak buradan indireceğiniz eklentinin ayarlar kısmındaki VISITOR_INFO1_LIVE seçeneği ile kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir