Programlara Alternatif Ücretsiz Programlar | Yazan Gençlik

Yüksek Fiyatlara Satılan Programlara Alternatif Ücretsiz Programlar

Gündelik işlerimiz ve ofis çalışmalarımız için bilgisayarımızda bazı programları yüklü olması gerekir. Ancak bu programların ücretlerinin yüksek olması bazı durumlarda dezavantaj olmaktadır. Bu nedenle sizlere hazırladığımız listede kullanılan yüksek fiyatlı programlara karşı aynı görevi yapan ücretsiz programları bulabilirsiniz.

linux-vs-windows

1. GIMP

Çalışmalarınız için her zaman ihtiyaç duyduğunuz photoshop çok yüksek fiyatlara satılmaktadır. GIMP ise sizlere aynı görevi gören ve ücretsiz olarak sunulan bir program olma özelliğini taşımakta.

2. Libre Office

Ofislerin vazgeçilmez programlarından bir olan Microsoft Office programına alternatif kullanacağınız bir yazılımdır. Sizlere profesyonel yazılım hissini yaşatacak ve çalışmalarınızı gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

3. Linux

Bir bilgisayar aldığınızda işletim sistemi yüklü değilse ve Windows gibi işletim sistemlerine yüksek tutarlarda para ödemek istemiyorsanız Linux işletim sistemini tercih edebilirsiniz. Ücretsiz olarak hizmet veren Linux sade arayüzü ile ücretsiz sahip olabileceğiniz bir işletim sistemi özelliği taşımakta ve başlangıç olarak işlerinizi gerçekleştirmeniz için sizlere gerekli alt yapıyı sunmaktadır.

4. DaVinci Resolve

Profesyonel video editleme programlarının karşısında ücretsiz programlar çok basit kalmaktadır. DaVinci Resolve bu kuraldan dışarı çıkarak profesyonel programlarla neredeyse eş değer özellikleri sayesinde kullanıcısının gerekli işlemleri yapmasını sağlamakta.

5. Google Drive

Google farkı bu konuda da kendini gösteriyor. Bir Gmail hesabı açtığınızda sizlere size 15GB ücretsiz bulut alanı sağlamakta. Evrak ve fotoğraf barındırmak için oldukça yeterli bir alan. Tabi özellikleri bununla bitmiyor. Drive sizlere Excel, Word gibi temel yazılımların alternatifi olarak araçlarda sunmaktadır. Böylelikle Drive sayesinde ofis işlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirme şansını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir