Yürüteç Kullanmak Bebekler İçin Zararlı Mı? | Yazan Gençlik

Yürüteç Kullanmak Bebekler İçin Zararlı Mı ?

Çocuklarımız için her zaman en iyisini yapmaya çalışırız. Bu nedenle çocuğumuza bir imkan sunarken bunun yararlı mı yoksa zararlı mı olduğunu bilmek çok önemlidir. Bazı durumlarda ise zararlı olabilecek şeyleri göremediğimizde bizlere sorun çıkarabilir. Bu durumlardan biride yürüteçlerde karşımıza çıkıyor. Yürüteç kullanmak bebek için zararlı mı değil mi konusunda gerekli bilgiye sahip olmanız gerekir.

bebek

Yürüteç, bebeğinizin yürümeyi öğrenmeden önce hareket etmesini sağlayan bir araçtır. Farklı modelleri bulunmaktadır. Aynı zamanda yürüteçlerde bebeğinizin oynaması için sabit oyuncalar da bulunmaktadır. Yürüteçler annelerin de rahat etmesini sağlayan bir avantaj sahiptir. Bebek kendisi oylanırken anneler de kendi işlerini gerçekleştirebilmektedir. Tabi kullanılan yürüteç konusunda bazı noktaları bilmeniz gerekir.

Öncelikle bebek yürüteçte kaldığı sürece tehlikede olacaktır. Bunun nedeni ise bebeğin istediği yere gidebilmesidir. Sizin gözetiminiz dışında hareketlerinde sıcak su, kimyasal madde, kesici madde gibi zararlı olabilecek maddelere ulaşması kolaylaşacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için her zaman gözetim altında olması gerekli.

Yapılan araştırmalara göre bebek sürekli olarak yürüteçte kalırsa ileri zamanlarda yürümede zorluk çekecek ve fiziksel bozuklukların yaşanmasına da neden olabilecektir. Bebeğinizin fiziksel gelişiminin olumsuz etkilenmemesi için günlük 20 dakika gibi sürelerde yürüteci kullanmanız yeterli olacaktır.

Bir diğer yandan gözetim haricinde bebeğinizin bir yerlere çarpma olasılığı da bulunmaktadır. Bu nedenle yürüteç kullanacak kişiler kesinlikle bebeklerini gözetim altında tutmalı ve oluşabilecek tehlikelere karşı koruma sağlamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir