Yüz Estetiğinin Güvenilir Cerrahı Op. Dr. Melike Erdim | Yazan Gençlik

Yüz Estetiğinin Güvenilir Cerrahı Op. Dr. Melike Erdim

Estetik, genel olarak insanların vücutlarında beğenmediği ya da çeşitli kazalarla zarar görmüş uzuvlarına yeni bir görünüm ve işleyiş kazandırmak adına yapılan bir ameliyattır. Çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleşen bu tarz estetik açıdan kötü görünüm kişinin ruhsal olarak kötü hissetmesine ve özgüvenini kaybetmesine neden olabiliyor. Bu sebepten dolayı insanlar estetik cerrahiye başvuruyor. Estetik cerrahi yaparken cerrahın bilgisi ve becerisi de büyük önem taşıyor. Bu konuda size tavsiyemiz estetik cerrahide güvenilir bir isim olan Op. Dr. Melike Erdim.

Estetik cerrahide özellikle burun estetiği en çok tercih edilenler ameliyatlardan biri. Burun tipini beğenmeyenler ya da burun yapılarından dolayı çeşitli şikayetleri olan kişilerin başvurduğu bir yöntem olan burun estetiğinde birinci ilke doğal görünümdür. Kişiye özel olarak yapılacak test ve tasarımlarla en ideal yapı belirlenmelidir. Genelde insanlar burun estetiği yaptıktan sonra başkaları tarafından bu durumun fark edilmesini istemez. Bu sebepten dolayı doğal görünüm, burun estetiği ameliyatında önem arz eden bir unsur olmuştur. Tıp dilinde rinoplasti olarak bilinen bu estetik çeşidi ile neredeyse tamamen sorunsuz bir burna sahip olmak mümkün. Burun uçlarının sivri ya da ince olduğunu düşünenler estetik ameliyat sayesinde istediği kıvamda bir koku alma organına sahip olmuş oluyor. Keza aynı şekilde kalın bir burun yapılabildiği gibi burundaki eğiklikler düzeltilebiliyor. Çökük burun sırtları dolgun bir hale getirilebiliyor, kambur burunlardaki fazlalıklar alınarak daha güzel görünümlü bir burun ortaya çıkarılıyor. Bunlar gibi çeşitli burun şikayetleri çok rahat bir şekilde estetik ile halledilebiliyor. Burun estetiği rinoplasti yapmak isteyen bireylerin biyolojik olarak burun gelişimini tamamlamış olması gerekiyor. Bu da 17 ile 18 yaşları arasına tekabül ediyor. Dileyen kişiler bu yaştan sonra rinoplasti uygulayabiliyor.

Burun estetiğinin yanı sıra göz kapağı estetiği de insanlar tarafından rağbet gören bir estetik çeşididir. Bu bu sayede kişiler, alt ve üst göz kapaklarında bulunarak torba haline gelen yağlardan kurtulabiliyor, buruşmuş ve gevşemiş bir yapı haline gelen derideki fazlalığın alınarak daha genç görünebiliyor. Tıp dilinde blefaroplasti olarak bilinen göz kapağı estetiği, yaşlılık belirtilerinin ilk yaşandığı nokta olan göz çevresine yapılır. Genellikle orta yaşlı insanların ve orta yaş üzerindeki insanların tercih etmesi tavsiye edilen bir yöntem olan göz kapağı estetiği blefaroplasti genç yaştaki kişilerde de ortaya çıkan göz kapağı sorunlarına çözüm oluyor. İnsanlar olduğundan daha genç görünmeye çalışırken biyolojik sürecin getirdiği bu tarz yaşlanma belirtilerinden kurtulmak adına blefaroplasti diğer ismiyle göz kapağı estetiğine koşuyor. Bu sayede üst göz kapağındaki gevşemeler, kat oluşumları, sarkmalarla birlikte yine alt göz kapağında yaşanan şişlik, oluşan torbalar, deri sarkmaları ve çizgiler yok ediliyor.

İnsanlar yaşlılığın ilk yansıdığı bölge olan yüzlerindeki istemediği noktaları düzenlerken ilk olarak burun estetiği ve göz kapağı kapağı estetiğine doğru giderken daha genç ve daha güzel bir görüntü yakalamak adına kaş kaldırma operasyonu da yaptırıyor. Kaşlar, yüz bölgesinde önem arz eden bölgelerden biridir. Bakışları ve yüz ifadesini direkt olarak etkiler ve mimiklerde anlatmak istenen ifadeyi netleştirir. Kaş kaldırma ile birlikte kaşlar daha canlı bir hale gelir ve dolaylı olarak insan yüzüne canlılık katarak enerjik ve mutlu gösterir. Yer çekiminin etkisiyle sarkan özellikle yaşlılıkta çöken ve gevşeyen kaş dokusu, üst göz kapağı bölgesine baskı yapar. Bu yüzden göz ve göz çevresindeki estetik de bozuluyor. Bu sebepten dolayı göz kapağı estetiği yapanlar kaş kaldırma operasyonu da yaptırarak doğru bir kombinle daha genç ve güzel bir yüz yapısına sahip oluyor.

Artık insan hayatında önemli bir yeri olan estetik ameliyatları, istenilen görünüme kavuşmaya olanak tanıyor. Sizler de istediğiniz görünüme kavuşmak için bir cerrah arıyorsanız Op. Dr. Melike Erdim’i tercih edebilirsiniz.

4 yorum yapılmış

  1. kaş kaldırma dikkatli yapılması gereken bir estetik işlemi. kaş bölgesinden sinirler geçtiği için, ciddi sonuçlara yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir