Zeki Alasya Hayatını Kaybetti | Yazan Gençlik

Zeki Alasya Hayatını Kaybetti

Zeki Alasya

Usta oyuncu ve komedyen  Zeki Alasya’yı kaybettik. 72 yaşındaki oynadığı sinemalarla milyonlara gülmeyi öğreten Zeki Alasya, 22 Nisan 2015 tarihinden beri özel bir hastanede tedavi ediliyordu. Şikayeti ise karaciğerindeki rahatsızlıktı. Alasya bugün saat 10:32’da vefat etti. 18 Nisan doğum günü olan Zeki Alasya doğum gününü kutladıktan bir gün sonra rahatsızlanmış.

Tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya, Pazar günü son yolculuğuna uğurlanacak. Öğlen gibi cenaze namazı kılınacak  usta sanatçının maaşı Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.

Zeki Alasya

Bu arada sevilen sanatçının cenazesi ailesi tarafından hastaneden alındı. Cenazenin nereye götürüldüğü henüz bilinmiyor. Hastaneye kaldırıldığı zaman kızı Zeynep Alasya ” Aniden rahatsızlandı. Ancak durumu iyi ” demişti.

Zeki Alasya Oynadığı Sinema ve Diziler

” Salak Milyoner “, ” Köyden İndim Şehire “, ” Güler Misin Ağlar Mısın “, ” Nereye Bakıyor Bu Adamlar “, ” Hasip ile Nasip ” gibi filmleriyle eşleştirilmiş bir komedyen olarak ün kazanan Alasya, ” Akasya Durağı ” dizisinde ” Nuri Baba ” karakterini canlandırdı. Zeki Alasya, son olarak ” Küçük Ağa ” dizisinde ” Mehmet Ağa ” rolüyle sevenleriyle buluştu.

Tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya, 2010’da, 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ” Yaşam Boyu Onur Ödülü ” aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir