ZEML – Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi | Yazan Gençlik

ZEML – Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi

Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi

Yılların eskitemediği İstanbul’un eski okullarından ZEML. Yani Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi, Teknik Lise ve Anadolu Teknik Lise

Okulda 2. yılım ve okulumu seviyorum. İşlerinde uzman öğretmenlerden ders alma imkanı sağlıyor. Okulda

Bilgisayar Bölümü

Elektrik Elektronik Bölümü

Otomasyon Bölümü

Metal Bölümü ve

Makine Bölümü mevcut.

2011-2012 Eğitim yılında Arçelik Ev Aletleri Teknik Servis dalını Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi’n de açıyor.  Bizzat arçelik tarafından seminere alınan öğretmenler öğrencilere ev aletleri teknik servis dalında eğitim verecek. Üstelik bu dalın başarılı öğrencileri arçelikte staj yapma fırsatı bulacak.

arçelik elektrikli ev aletleri dalı zeyinburnu endüstri meslek lisesinde açılıyor.

Bu bölümleri düşünen öğrenciler bu okulu tercihlerinin arasına almalıdır.  Okul 3 bloktan oluşuyor.

 

A bloğun da derslikler (sınıflar) var. Müdür ve müdür yardımcılarının odaları bu binada yerini almakta. Okul kantini ve sınav salonu da bu binada yerini almakta. Ayrıca spor salonu yine bu binada. Biyoloji sınıfı, Fizik Sınıfı, Kimya Sınıfı, Coğrafya Sınıfı mevcut. Bu dersler derse ait derslikte işlenir.

B bloğun da Bilgisayar, Elektrik Elektronik ve Otomasyon bölümleri var. Bu bölümlerin atölyeleri mevcut. En üst katında ise Toplantı Salonu var.

C Bloğun da Makine ve Metal bölümlerinin atölyeleri mevcut.

Zeyinburnu Endüstri Meslek Lisesinin Tarihçesi – ZEML Tarihçesi

Okulumuz 20 Nisan 1982 tarihinde İstanbul Tekstil Meslek Lisesi bünyesinde Makine Ressamlığı bölümü ile eğitim ve öğretime başlamıştır.

1983-1984 Öğretim yılında şu andaki kendi binasına taşınmış ve bu öğretim yılında Tesviye ve Elektrik ,1984-1985 Öğretim yılında Elektronik ve Metal işleri, 1989-1990 Öğretim yılında Teknik Lise Makine,1990-1991 Öğretim yılında Teknik Lise Bilgisayar ve Makine Ressamlığı, 1992-1993 Öğretim yılında Kalıpçılık,1994-1995 Öğretim yılında Anadolu Teknik Lisesi Otomatik Kumanda ve Elektrik bölümleri son olarakta 2004-2005 öğretim yılında Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü açılmış aynı zamanda okulumuz Megep kapsamında pilot kurum seçilmiş ve bu kapsamda okulumuzda bu yıl Elektrik-Elektronik Teknoloji Alanı açılmıştır.

Okulumuzun 17873 m2 açık alanı, 8972 m2 kapalı alanı, üç ana binası ve çok amaçlı salonu, 27 dersliği, 2 Bilgisayar, 3 (Fizik, Kimya, Biyoloji) laboratuarı, 27 atölyesi, 3 resimhanesi, 1 kütüphanesi, 1 rehberlik servisi, 1 kantini ve 9 yönetim odası bulunmaktadır.

Maçka Endüstri Meslek Lisesi Ağaç İşleri bölüm şefi Gündoğdu ÖZKAN 1982-1983 Öğretim yılında okulumuz kurucu müdürü olarak göreve başlamış, 1995 yılında okulumuzdaki görevinden ayrılarak Küçükyalı Endüstri Meslek Lisesi kurucu müdürlüğüne atanmıştır.

Erdemli Çok Programlı Lisesi Müdürü Mehmet AĞIRSOY 1995 yılında Okulumuza Müdür olarak atanmıştır.

2007-2008 Eğitim Öğretim yılında H.Eyüp GÜLTEK Okul Müdürlüğüne vekalet etmiştir.

Sonrasında Müdürümüz Mehmet AĞIRSOY görevine başlamıştır.

Maçka Akif Tuncel Tekik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü İsmail TUTAL 18 Ağustos 2010 yılında Okulumuza Müdür olarak göreve başlamıştır.

Zeytinburnu Endüstri Meslek lisesi taban puanı Elektrik bölümü için 363 puan

Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi taban puanı Otomasyon bölümü için 345 puan

ZEML’den Resimler

A blok Girişi

Bilgisayar Bölümü

Okulun İnternet Sitesi : Zeml.k12.tr

23 yorum yapılmış

 1. bu okul çok berbat bina eski,yerleri hiç temizlemiyorlar yerler karış karış toz,bazı öğretmenler çok sinir,müdür yardımcıları çok kaba ve çok hakaret ediyorlar!

  1. Puanınız Anadolu Teknik Lisesine yetmemektedir. Ancak diploma puanınızla okulumuzdaki Endüstri Meslek Lisesine kayıt yaptırmak için okulumuza gelip bilgi alabilirsiniz.

 2. s.a kardeşim bilişim ve teknoloji alanının puanını yazarsan sevinirim.Ve bilişim ve teknoloji alanını tavsiye ediyor musun? Şimdiden her şey teşekkürler.

  1. Aleyküm Selam kardeşim. Okulumuzda Bilişim Teknolojileri alanının Anadolu Teknik Lisesi bulunmamaktadır. Bilişim Teknolojileri alanının Teknik Lisesi okulumuzda mevcuttur. Onun için okulumuza diploma notu ile kayıt yaptırıp 10. sınıfa geçerken 9.sınıf notunuza göre geçiş yapabiliyorsunuz.. Anadolu Teknik Lisesi için puanın yetiyorsa oraya gitmen daha yararlı olacaktır.

 3. bu okul için kaç puan gerekiyor taban ve tavan puanlarını verebilirmisin bu okul çok kötüymüş kirli felan şuandada böylemi

  1. Hangi bölüm için soruyorsunuz. Okulumuzda şuanda SBS ile girilebilen iki alan bulunmakta. Biri Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı diğeri ise Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı.. Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı için 30 Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi alanı için 60 kontenjan vardır. Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı taban puanı 360 civarlarındadır. Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi alanı taban puanı ise 350 civarlarındadır. Bu puanlar talebe göre belirlendiği için bu sene değişebilir. Temizlik konusu sana kalmış.. Tuvaletler harici okulumuz temizdir. İleride hangi işi yapmak istiyorsun onu söyle ona göre hangi okul senin için daha uygun olur araştıralım. Ve okul seçerken en çok dikkat etmen gereken konu bence ulaşım olmalı.. Bizim okul merkezi bir yerdedir ancak sana uzak ise yakın okulları tercih etmelisin..

 4. Bu okulu kimseye tavsiye etmiyorum okulun büyüklüğü dış görüntüsü gerçekten güzel ama şuan içinde bulunan olaylardan ders işlenişinden kesinlikle memnun olmazsınız ama bu 2016 sezonu itibariyle çoğu yönetim ve öğretmenler yasa gereği atanıp değişeceği için belki yeni bir başlangıç olabilir bu okul için iyi araştırıp düşünün kesinlikle ilk tercih olarak düşünmeyin. iyi günler ATL 12 A ‘dan sevgilerle!

 5. ARKADAŞLAR EĞER HAYATINIZI KARARTMAK ISTEMIORSANIZ KESINLIKLE GITMEYIN 2012 BILISIM BOLUMU MEZUNU OLARAK KESINLIKLE GITMEYIN DERIM. HAYATINIZIN HATASINI YAPARSINIZ ILERIDE NE UNIVERSITE KAZANABILIRSINIZ NEDE MESLEK SAHIBI OLABILIRSINIZ . MESLEK LISESI PISMANLIKTIR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir