Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi | Yazan Gençlik

Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi

Kürşad Altan
Merhaba Arkadaşlar ;
Ben ATL 11-A sınıfından Kürşad Altan. Elektrik – Elektronik Bölümü Öğrencisiyim. Bu seçimlere katılma amacımı öncelikle belirtmek isterim. Bir çevre edinmek tabiri caizse bir ortam oluşturma derdinde kesinlikle değilim. Tek amacım var. Liderlik yeteneğimi test etmek ve aynı zamanda bu yeteneği geliştirmek. Bu yeteneğe ihtiyacım var çünkü hayallerim var. Her işin başı hayal etmektir. Hayal edersiniz ve bu hayalinizin peşinden koşarsınız. Yani kendinize bir hedef belirlersiniz. Bu hedefe ulaşıncaya kadar peşinden koşarsınız. Bugün kitaplarımızda gördüğümüz her insan ilk önce hayal etmişti. Bu hayallerini peşinden koşabilen bu hayali için çalışabilenler yalnızca ölümünden yüzyıllar sonra bile hatırlanır.


Burada yaşayacağım deneyimin bana çok şey katacağını düşünmekteyim. Ayrıca bugüne kadar ki siyasete ve tarihe olan merağım bana olaylar karşısında yorum yapabilme ve doğru yolu bulabilme konusunda tecrübe kazandırdı. Bugün yapacak olduğunuz seçim sadece burada kalmayacak sırasıyla ilçe, il ve Türkiye Geneli olarak devam edecektir. Ne kadar çok yol alabilirsem o kadar deneyim kazanacağım. Yani bugün eğer kısmet olurda seçilirsem bu iş burada kalmayacak ve sonuna kadar devam edecek.
Benim sizlere vaad edebileceğim tek şey şudur. İSteklerinizi ve Şikayetlerinizi Türkiye Büyük Millet Meclisinde dile getirmek. Nisan ayında yapılan İl Öğrenci Meclisi Toplantılarına sizlerin desteğiyle gitmek ve bir yetkili beklemek yerine yetkililerin yanına gitmek.  Eğer şayet ben kazanamazsam kazanan arkadaşın bu yolda ilerlemesini isterim. Çünkü bizim kazandığımız her başarı Türkiye Genelindeki Meslek Liselerinin belkide kaderini etkileyecektir. Belkide meslek liseleri hakettiği değeri bulacak ve bizler teknik eleman olarak çok rahat şekilde hayatlarımızı sürdüreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir